Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elrontott fogkorona. SZTK...

Elrontott fogkorona. SZTK alapon vissza kerhetem a pénzt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap előtt lett kész a fogkoronám ( első 6fog). Előtte ugye hivtak próbára de akkor nem mondott semmit a Dr nő valami fémet húzott a le csiszolt fogamra ennyi volt.. Nem kérdezett semmit hogy jó e vagy akármi. Én azt hittem hogy az még nem is a fog😬 nem is ez a baj! Hívtak hogy kész a fog. Elmentem felrakta meg mutatta.. Hát én rosszul lettem. 3x akkora mint a rendes fogam 3x olyan vastag a formája se szép egyszerűen szörnyű! Mondtam neki hogy ez így nem tetszik túl nagy nem ilyen volt az igazi fogam! Azt mondta azért érzem nagynak mert előtte 1 hónapig le volt csiszolva a fogam! És hogy nem tud másmilyent csinálni mert ilyen az inyem🤷‍♀️( semmi baj az inyemmel Tudttomal)Fel akarta ragasztani véglegesen! Úgy harcoltam ki hogy csak ideiglenes legyen először mert fura nekem. Jól is tettem mert 2 napja van fent ( holnap megyek vissza) nem tudok enni vele nem ér össze az alsó és a felső fogam nyomja az inem beszélni se tudok benne. SZTK alapon voltam nála azt akarom kérdezni ,hogy azt mondta nem tud másmilyent csinálni vissza kapom a pénzt? Azért nem volt olcsó.. Sőt.. :( 250 ezer volt. 1 évig gyűjtöttem rá és nem ilyenre számítottam. Mutattam messengeren egy másik fogorvosnak rendesen kinevetett azt mondta látszik hogy a minta se lett jó le véve. Mit tehetek ilyen esetben?
2022. júl. 27. 21:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez a messengeren mutogatás kicsit erős, egy rendes fogorvos ezzel elküldene melegebb éghajlatra, mivel a minimum egy előtte utána készült fotósorozat, plusz klinikai vizsgálat. Így rögtön azt tudom mondani, hogy eddig amit a másik fogorvos mondott, irreleváns.

Amit próbán felrakott, az a váz volt, ott nem is neked kellett bármit nézni, hanem magának az orvosnak, tehát az megint mindegy a te szemszögedből, hogy a véleményed nem lett kikérve. Erre égették rá a kerámiát. Az éppenséggel valid, hogy csiszolás után az ember jóval nagyobbnak érzi, mint amekkora, ugyanakkor én a magam részéről többek között pont emiatt ideiglenesen szoktam beragasztani mindent, ha esetleg hozzá kellene nyúlni. Azt nem értem, miért mondta, hogy ő csak ilyet tud csinálni, hiszen itt nem is az ő feladata mondjuk a formán javítani, hanem a technikusé. Persze ő kommunikálja le, hogy mi a gond, de hogy valaki ne akarjon ennyit sem segíteni… na ezt a részét nem értem, de látatlanba nem akarok semmit sem mondani erről.

Hát pénzt visszakérni nem tudsz. Pénztártól való távozás után… te onnan úgy jöttél el, hogy elvitted a munkát. Erőszakosabbnak kellett volna lenned, így sajnos bármi is a terved, pl bíróság, azt tudnod kel, hogy az első kérdés ott az lesz, hogy miért vitted el a munkát, ha nem tetszett, a fogorvos meg legjobb esetben is kap egy dádát, azt is inkább azért, mert nincs részletes dokumentáció (a fogorvosok döntő többségénél nincs, pl a fent említett előtte utána fotó).

Én, mint fogorvos annyit tudok tanácsolni, hogy személyesen kérj valaki szakmabélitől segítséget, aki korrektül befotózza a kész munkát harapással, ínyformával együtt, hogy egyáltalán látszódjon, hogy valóban gond van. Ha ezen túl vagy, járj minél többet a nyakára az eredeti orvosnak. Ha egy másik orvos ráteszi a kezét erre a munkára, onnantól kezdve a felelősség is az övé, erre ne játssz, mert akkor még annyira sem lesz segítőkész az első orvos. Más tippem sajnos nincs. Amíg nem vagy 100%ban elégedett, addig ne engedd beragasztani véglegesen, légy határozottabb.

2022. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Mindjárt teszek fel ide egy képet, kérlek nézd meg
2022. júl. 27. 21:41
 3/39 A kérdező kommentje:
2022. júl. 27. 21:53
 4/39 A kérdező kommentje:
2022. júl. 27. 21:54
 5/39 A kérdező kommentje:
Látta a fogamat az eredetit milyen kicsik voltak.. :(
2022. júl. 27. 22:01
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Hú… ez tényleg jó ronda lett. Erre nem számítottam. Hát nem tudok erre mit mondani, sajnálom. Itt elég komoly technikusi balf@szság látható, ami persze nem ment fel senkit, mivel a fogorvos dolga ezt észrevenni. Menj vissza mindenképpen, vetesd le és kérd meg, hogy a technikussal javíttassa ki. Ha sztk-s, van ott másik kolléga, ahova esetleg be tudnál kopogtatni? Hát, kicsit ellent mondok saját magamnak, de sül a pofámról a bőr, hogy valaki ilyet adott át. Én is körzetes orvos vagyok, sosem adnék ilyet senkinek, habár az én technikusom jóval különbül is dolgozik, ha akarnék se tudnék tehát.
2022. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Nem neki mutattam messengeren hanem egy másiknak az eset után.. Kin kértem a véleményét hogy egy szakmabeli is megmondja hogy ez így nem ok
2022. júl. 27. 22:03
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy olyan képet is rakj fel, amin összeharapsz. Próbáld oldalról fotózni, minél jobban húzd el az ajkad, hogy minél több látszódjon.
2022. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
A férje a fogtechnikus ő készítette. Igen tudnák egy másik fogtechnikus menni már beszéltem vele csak jó lenne a pénzt vissza kapni!
2022. júl. 27. 22:04
 10/39 A kérdező kommentje:
2022. júl. 27. 22:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!