Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fog az íny alatt el tud...

A fog az íny alatt el tud szúvasodni vagy ki tud lyukadni?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam a fogdokimnál, azt mondta, hogy jók a fogaim, minden oké. Viszont az egyik alsó fogamnál, amikor a fogselyemmel bementem az íny alá, akkor olyan kellemetlen, kicsit fájó érzés volt.

2022. júl. 31. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A fognyak alatt már nagyon vékony a fogzománc, ott érzékenyebb lehet minden károsodás hiányában is.
2022. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Már megijedtem, hogy van alatti valami probléma. A fogkőeltávolítás alatt is éreztem ott egy kis kellemetlen érzést, amikor a doki ott járt.


Köszönöm szépen a válaszod! :)

2022. júl. 31. 16:08
 3/7 A kérdező kommentje:
alatta*
2022. júl. 31. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fogíny alatt is el tud szuvasodni, kilyukadni a fog.


Készíttess fogröntgent mielőbb ha továbbra is érzed a problémát.

Minél előbb kezelik annál kisebb gond, könnyebb bedolgozni.

2022. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Tavaly csinált röntgenfelvételt a fogdokim, még a képet is megkaptam. :D Nincs rajta semmi olyan, ami miatt aggódnóm kellene. Amúgy a még ki nem bújt bölcsességfogaim is láthatóak a képen. :D

2022. júl. 31. 16:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak felsértetted az ínyed a fogselyemmel, de amúgy ott is szuvasodhat, nekem is ott kezdődött az egyik fogamnál, íny alatt tömték be.
2022. aug. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bemászott alá egy paprika/sárga dinnye mag. Ezek laposak és alattomosan betudnak mászni a fogak közé és jó mélyre az ínyben. Egy darabig csak kellemetlenséget okoz de ahogy elgennyed borzasztó fájdalmat tud okozni
2022. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!