Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez a fogam még rendbe jöhet?...

Ez a fogam még rendbe jöhet? Nagyon félek.

Figyelt kérdés
Egy első fogamat kellett gyökérkezelni, de még mindig fáj, és érzékeny. Vissza mentem, és újra tisztították. De még mindig fáj és gennyes is. A doktornő írt antibiotikumot. Most nagyon meg vagyok ijedve. Félek, hogy nem fog segíteni az antibiotikum, és ki kell húzni. Nagyon félek mert ez első fog. Volt már valakinek hasonló és helyre jött? Tudom ha minden kötél szakad akkor van lehetőség fogpótlásra de az nem olcsó.

2022. aug. 6. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ilyennél kiderült, hogy a gyökércsúcs el van ferdülve és szájsebészhez kellett mennem

(fent az egyik 1es volt)

2022. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első kihúzott fogam története: gyökérkezelték (nagy nehezen, de nem fájt, nem gyulladt be), aztán 4 v 5 évvel később ki kellett húzni. Azóta sincs pótolva. Nem látszik, alul hàtul van. Nem zavar. (A többi fogam szép.)


Remélem, te jól (jobban) jàrsz.

2022. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nekem volt fogam, amivel fél éven keresztül küzdöttek, tisztogatták, míg lement a gyulladás. Végül sikerült betömni, van rá esély, hogy megmarad. Szóval lehet, hogy hosszú küzdelem lesz, de érdemes türelmesnek lenni.
2022. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Hellmano ***** válasza:
100%
Annyi, hogy elöbb vagy utóbb úgyis korona lesz belőle, ha megmentik, ha nem, mert elfog színeződni, mivel a gyökérkezelt fog "halott" állapotba kerül és emiatt törékeny is lesz meg szépen egyre sötétebb lesz a színe, ami a többi élő fog mellett, főleg elöl túl feltűnő lesz. Fehéríteni nem lehet normálisan azt már. Nem azt mondom, hogy a mai napról a holnapira fog elszíneződni, de kb. 5-10 év és láthatóan más színe lesz, mint a többi fogadnak. Nem elkeseríteni akarlak csak jó, ha tudod.
2022. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

4

Ez így van, de olyan fogakat, fogsorokat látni (vagy nem látni...), h még ez sem akkora baj. Nekem 20 éve gyökérkezelt az egyik, 19 éve a másik fogam (meg még kettő, 11 és 12 éve) és nem gáz. El vannak színeződve, aztán ennyi.

2022. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hellmano ***** válasza:
100%
#5 tudom, azért írtam, mert nekem is 2002-ben gyökérkezelték az egyik fogam és rendesen elszíneződött. Volt egy másik, amivel annyit küzdött a doki, hogy a végén eltört, még a művelet közben vagy másfél hónapos odajárkálás után, azt kiszedettem inkább, mondjuk, amilyen szerencsétlen doki volt, darabokban véste ki fél órán keresztül...azt mondtam nem vagyok normális, hogy ez történik velem, 2 érzéstelenítő mellett is úgy fájt, mint a fene, meg eltörte az egyik szomszédos teljesen egészséges fogamat is, így azt utána tömni kellett. A szerencsétlen fognyűvő manó ma egy fejes a fogorvosi szakmában országos szinten, nekem meg a kezdő zöldfülű szerencsétlen kezdő énje jutott, még annak idején.
2022. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6

Jáj. 🥶🥶

2022. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem van 10+ éves gyökérkezelt, ami nem színeződött el. Egyénfüggő is, lehet szerencséd.
2022. aug. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég gyökérkezelték és fàjdogàlt de elmúlt halisten , utána olvastam és ha jol emlékszem a húzàs előtt még van egy utolsó esély ha rezekàljàk a fogat. Leírás alapján nem kellemes mert felvagjak az inyed és onnan kozelitik meg de legalabb még megtudják menteni.Keress rà ha gondolod fog rezekció.
2022. aug. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!