Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után mennyi idő a felépülés?

Figyelt kérdés
Gondolok itt magára a fájdalomra, meddig tart, mikor van varratszedés, meddig kell pépeset enni, mikor lehet újra dolgozni, egyszóval újra normális életet élni.

2022. aug. 15. 12:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem egy hete vették ki a jobb alsó bölcsességfogam, mert vízszintesen fetrengett az ínyem alatt és volt mögötte egy ciszta, amit CT-vel mutattak ki. Sajnos emiatt kellett kiszedni, nehogy gond legyen vele a későbbiekben, amúgy az ég világon semmi problémát nem okozott.

Amikor kiszállt belőlem az érzéstelenítő, akkor bevettem Algolex Fort-et és kaptam antibiotikumot, probiotikumot is. Még mindig szedem őket, mert azért érzem még a fájdalmat. Első este feldagadt az arcom, másnap pedig úgy néztem ki, mint egy agyvérzéses hörcsög, még nagyobb lett :) Jegeltem, bekentem fekete nadálytő krémmel, hátha segít egy kicsit, hogy a duzzanat apadjon.. Mára jobb lett az arcom, de még mindig nem a legjobb. 3 napot kellett otthon lennem, mert muszáj pihenni vele, nem szabad hajolni, sportolni. Én végre kialudtam magam :)

Mindenkinél más a felépülési idő, mindenkinek más problémája van a bölcsességfogával, másképp van a szájában, ezért szerintem nem tudunk Neked érdemlegest választ adni. Az egyik barátnőmnek az ég világon semmi baja sem volt húzás után, én pedig még ma sem tudom rendesen kinyitni a számat :)

Az evés még most sem tökéletes, a második nap másfél óra alatt ettem meg egy adag kaját. :) Ne félj tőle, sok sikert kívánok hozzá :)

2022. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy a felső vagy az alsó bölcsességfogadat húzzák-e ki. A felsővel nem igazán szokott probléma lenni, de az alsó sokkal rosszabb, fájdalmasabb utána. Nekem a felsővel semmiféle problémám nem volt, viszont az alsót megszenvedtem utána.
2022. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem is kettőt szedték ki elsőre (a két alsót, mert nincsenek felső bölcsességfogaim)

Magán orvos csinálta és egesz hamar rendbe jöttem. Én már másnap tudtam enni (tejet nem lehet, de én amugy is allergiás vagyok ra) illetve a számát nem igazán tudtam nagyra kinyitni így 1 pizzaszelet kb 45 percet vett igénybe.


A varratszedes 1 hetre ra volt, a szajzar kb 1,5 hétig tartott, a duzzanat kb 1 hét volt szinten. Szóval így egy olyan hónapnak mondanám

2022. aug. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!