Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj/kellemetlen a...

Kukert kérdése:

Mennyire fáj/kellemetlen a gyökérkezelés? Most megyek elsőnek nem volt még ilyenben részem.

Figyelt kérdés
2022. aug. 17. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem fáj. Az injekció lesz vacak, de azt túl lehet élni.
2022. aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen, de ha kérsz és kapsz érzéstelenítést ami egy kicsit kellemetlen injekció, akkor nem érzed a beavatkozást.
2022. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én az érzéstelenítőtől jobban félek, mert alapból pánikbeteg vagyok és azonnal rámtör a pánik, ha úgy érzem, hogy nem tudom irányítani a testemet. Gyakran vannak rémálmaim is arról, hogy lebénulok, az éjszaka közepén pedig sokszor felriadok, ha elzsibbad a kezem.


Mennyire érezni, hogy nem érezni?

2022. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ínybe adják az injekciót. Előtte lidocainnal lehet, hogy befújja az orvos és akkor még az injekciót is alig érezni. Nem kellemes, de vállalhatóbb, mint érzéstelenítés nélkül iszonyat fájdalom mellett végigszenvedni egy gyökérkezelést.

Aki pánikbeteg annak van olyan tabletta (nem ajánlanék semmit mert nem vagyok orvos) ami segít a pánikbetegség leküzdésében, legalább a fogorvosi kezelés idejére.

2022. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 hónapja gyökérkezelték a fogam úgyhogy friss az "élményem". Első alkalommal mikor kifurtàk és kiidegelték semmit sem éreztem hàla az injekcionak.Még az injekciot is alig éreztem pedig nagyon utálom.Utàna fàjt a fogam úgyhogy visszakellett mennem àtöblitésre ,szintén nem éreztem semmit majd 3.alkalommal gyökértömés készült. Szàmomra ez rosszabb volt mint a kiidegelés ,de ez is csak kb 1 percig fàjt míg a gyökértömés előtt tàgitotta azt hiszem .
2022. aug. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!