Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha magánba voltam fogorvosnál,...

Ha magánba voltam fogorvosnál, akkor oda is kell visszamennem, ha rossz a fogam, amit csináltak?

Figyelt kérdés
Szabadságon volt az orvosom, akihez tartozok, de mivel nagyon fájt a fogam, így elmentem magánba. Ott gyökérkezelték, majd betömték. 15-öt fizettem érte. Aztán egy hét múlva meg el kezdett letöredezni a tömés. Na most ilyenkor mi a teendő? A saját fogorvosomhoz menjek vissza, aki ad majd időpontot kb 1 hónap múlva, vagy ugyanoda magánba? Ha magánba megyek vissza, kellesz ismét fizetni a tömésért?

2022. aug. 18. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
menj magánba máshova
2022. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben menjél vissza a magánhoz, hogy garanciában csinálják meg normálisra. Ha erre nem hajlandóak, csak pénzért, akkor menjél magánba máshová.
2022. aug. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ideiglenes tömést tett bele? Nem mondta, hogy vissza kell menni?
2022. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha végleges már a tömés és mégsem jó valami, akkor magánba ugyanoda menj vissza, hogy ez történt és csinálja meg rendesen, garanciában meg kell oldania.
2022. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
15ezer egy gyökérkezelésért és tömésért elég olcsó. Nem lehet, hogy csak megkezdték a gyökérkezelést és ideiglenes tömést tettek a fogba, mondván, hogy majd úgyis visszamész az eredeti orvosodhoz?
2022. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendesen betömték. Megcsinálták szépen, csak aztán elkezdett letöredezni a tömés :/
2022. aug. 18. 21:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy méretű a tömött rész,akkor simán megeshet az is, hogy a fogad nem alkalmas már tömésre, de elsősoron megpróbálták azzal kezelni, hátha. Ilyen esetben szoktak inlayt,vagy koronát készíteni rá, amit felragasztanak, ez drágább, de tartósabb. Szerintem bármelyikhez mehetsz, érdemes visszamenni ahol csinálták, de a saját orvosod is fog tudni vele mit kezdeni nagy eséllyel, ha elmondod mi törtènt.
2022. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dr. Csuhrán János ***** válasza:
100%

Egy normális gyökérkezelés és tömés nem 15ezer forintba kerül hanem olyan 150be egy igényes magánorvosnál. Egy ilyen gyógykezelés 3-4 alkalmas szokott lenni a legjobb helyeken is. Szinte egészen biztos vagyok benne, hogy trepanálást (megfúrták a fogat) és ideiglenes tömést kaptál, lehet hogy cementből készült, és ezért véglegesnek nézhet ki, mert elég kemény, de ilyen áron nincs azaz orvos, aki ezt megcsinálja véglegesre. Menj vissza ahoz a dokihoz, akihez mindig jársz, hogy folytatni tudja az elkezdett kezelést.

Üdv. Dr. Csuhrán János

2022. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egy kis városban lakok, ahol mindegyik fogorvos ilyen árban dolgozik. Még a közeli városban is ennyiért tömnek. Azt mondták ez rendes tömés, mégis törik le :/
2022. szept. 9. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!