Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most jó vagy rossz a fogam?...

Most jó vagy rossz a fogam? Visszamenjek?

Figyelt kérdés

Az egyik felső fogamat betömte az orvos. Mivel a gyökérig terjedt a rossz rész, állítása szerint határeset, hogy gyökérkezelni kell-e vagy nem. (Nem választhattam, ő döntött, nem is kérdezte és tátva volt a szám.) Betömés után magyarázta el ezeket, és hogyha fáj, menjek vissza, akkor gyökérkezeli.

Nagyon jó és alapos orvos, de aznap én voltam az utolsó, ünnep előtt és el is húzódott, és ez elbizonytalanít, mert nem vagyok abban a helyzetben, hogyha bármi lenne, csak úgy visszafuthatok...

Hála Istennek, még soha életemben nem fájt egyetlen fogam sem. Ezen több fogorvos is csodálkozott, mindig ott derült csak ki, ha ki kell húzni vagy tömni. (2 fogam hiányzik, 37 éves vagyok.)

Mi van, ha ez sem fog fájni, és majd csak ha már minden menthetetlen, derül ki?


Hidegre, forróra azóta nagyon érzékeny lett, és édeset csak a szám másik oldalán ettem. Ha a szám másik oldalán eszem a hideget, forrót, minden rendben.


Kisgyerekkel nem tudok csak úgy visszafutkozni, senkire sem bízhatom, csak ha a férjem itthon van. (Kórházból is a saját felelősségemre még aznap hazajöttem, más okból.) Csak ha a férjem itthon van, tudok elmenni fogorvoshoz is.

Vagy direkt ilyenkor egyek édeset, és akkor kiderül és ha fáj, fussunk?


Kérem, csak olyan válaszoljon, aki BIZTOSAN tudja! Köszönöm!

Előre is köszönöm, ha fogászathoz szakmailag értő válaszolna, és ezt jelzi is!


2010. szept. 22. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Mélyre fúrt fogak esetében, ahol a gyökér közel van a töméshez, gyakori a hideg-meleg-édes érzékenység. nekem is volt több tömött fogam esetében is, az enyémek sem fájnak soha.

A legtutibb, ha figyeled a fogaidat tükörben, most konkrétan ezt a problémásat. Ha további baja van és a tömés nem mentette meg, akkor a színe el fog változni (leginkább szürkül a fog). De akkor még menthető, nekem is, és a családomban másnak is volt ilyen, akkor még egy gyökérkezelés helyrehozza, megmarad a fog.

Az érzékenységnek múlnia kell, kb egy hónapon belül. Addig sajna nagyon rossz :(


25/L

2010. szept. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fogászati szakértő, viszont túl vagyok már igen sok kezelésen sajnos. Azt mindenesetre tudom, hogy ha egy fog melegre érzékeny, az nem jelent jót, mert olyankor a gyökér begyulladt, vagy be fog hamarosan. Szerintem menj vissza, hiszen ő is mondta, ha fáj, akkor gyökérkezelni kell.
2010. szept. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ÉN fogászati asszisztens vagyok.

Tömés után nem szabadna érzékenynek lennie a fognak, kivéve persze a tömést követő néhány napot. Miután azt írtad, hogy ünnep előtt voltál, ezért gondolom nem mostanában történt. Én a helyedben vissza mennék, csináljanak egy röntgent, hogy mi legbelül. Elképzelhető, hogy gyökérkezelés lesz a vége, azzal a fog még mindig menthető. Jobbulást!

2010. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyorsaságot is, és az igazán hasznos válaszokat! :)
2010. szept. 22. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!