Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz ötlet így visszamenni a...

Rossz ötlet így visszamenni a pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Jártam egy pszichológushoz, majd véget ért a terápia. Nem lettem jobban, mégis hozzá szeretnék visszamenni. Ennek az az oka, hogy ő előtte tudtam leginkább megnyílni. Bevallom, más pszichológusoknak kicsit ködösítettem, nem tudtam kitárulkozni, ő volt, aki elérte nálam, hogy arról is beszéljek, amiről a családomnak is alig. Viszont most szeretnék visszamenni hozzá, és még több mindenről beszélni. Úgy érzem, készen állok erre, de másokkal sosem ment jól. Ó bizonyos terápiás módszereket használ, amik nem rosszak, de megmondhatom neki, hogy most szeretném, ha csak végighallgatna, ha elmondhatnám neki, mi bajom? A terápiája csak egy kicsit segített, nem sokat, de ennek az én zárkózottságom is lehet az oka. Ennek ellenére hozzá mennék vissza, mert sokaknál voltam már, és a képessége, ahogy a páciensekkel beszél, szerintem magasan átlag fölötti. Szóval felőlem utána lehet a szokásos módszer, de 1-2 alkalom erejéig csak hallgasson meg, mintha új páciens lennék.

2022. jún. 28. 21:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza nyugodtan. Nincs mit ezen túlgondolni ha így érzed jónak akkor legyen Ő. Mi hamarabbi felépülést kívánok!
2022. jún. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Menjél vissza (már ha van épp szabad időpontja, nem biztos), de ne határozd meg, hogy csak hallgasson meg, mert nem az a dolga, hanem hogy a problémád megoldását előremozdítsa. Szóval hagyd, hogy kifejtse szakmai tevékenységét. Nyilván az elején csak meg fog hallgatni, mert az a kiindulás.
2022. jún. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
39%

Az ő szemszögéből nézve jó ötlet, hiszen fizetni fog neki valaki csak azért, mert dumálnak hozzá és ezt végigüli, és nem kell csinálnia semmit.

Ha már ennyi felesleges pénzed van, valami értelmesre is költhetnéd, amitől boldogabb is leszel vagy segít kikászálódni a rossz helyzetből.

2022. jún. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%
Nem jártál pszichológushoz, 3-as, nem is kérdésként teszem ezt fel, hanem teljes határozottsággal kijelentésként. A tájékozatlanságodat még anonim oldalon se kell terjesztened!
2022. jún. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

hülyeséget nem mond. valóban vannak ilyenek. A felesleges pénzét pedig tényleg költheti olyanra ami segíthet..de a kérdés komolyságából kiindulva biztos hogy nem fog.


Akinél úgy lett vége a terápiának hogy te szarul vagy továbbra is az nem mérte fel jól a problémádat. Keress mást.

2022. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
59%
Nem nem mérte fel jól a problémát, hanem a kérdező nem engedte bele magát kellőképpen a terápiába. Úgy pedig nem megy, csak ha a kliens is elkötelezett.
2022. jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy nagyon erős csúsztatás.


Alapból kezdjünk azzal, hogy fogalmad sincs mi történt a terápiás munka során. Mi volt a pontos terápiás módszer és hány alkalom volt. Annyit tudunk, hogy a terapeuta úgy zárta le a terápiás munkát, hogy a kérdező nem volt jól.


Engedhetem én bele magam egy kognitiv terápiás ülésbe amire a terapeuta ad egy 20 alkalmat. Ha tele vagyok rosszul müködő sémákkal és fixációkkal akkor ott módosult tudatállapotban kell dolgozni mert a racionális agy nem tud mit kezdeni kognitiv szinten a múlttal.

2022. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%
4. Azt a teljes határozottságodat bátran visszaveheted, ugyanis jártam pszichológushoz, nem egyhez. Semmi értelme nem volt. Nem tudnak olyan sokat, mint ahogy azt gondolják róluk. Jó lenne, ha kicsit visszafognád magad, mert nem tudsz rólam semmit! A pszichológus egyik célja, hogy a pénzed elszedje, és vagy kapsz érte valamit, vagy nem! Elszednek ma már 15ezer forintot azért, hogy kicsit beszélgetnek veled, de lehet, semmivel nem vagy előbbre.
2022. jún. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%

5-7. válaszoló vagyok.


Szerintem is blödséget beszélsz. ott ahol több pszichológus nem segített és ilyen képet alakitottál ki...akkor vagy tényleg nem jártál pszichológushoz vagy te gáncsoltad a terápiát az ilyen kijelentéseiddel. Nem mindenki alkalmas terápiára. A nagyon erős patológiás személyeken kivül a nárcisztikus személyiségzavarosak v egy bizonyos iq szint alatt.


Én pl súlyos személyiségzavarral, adhdval, ptsdvel rendelkezem és saját magam önfejlesztése mellett a pszichológusom nagyon nagyon sokat segített és olyan szupportiv amit soha senkinél nem tapasztaltam még meg. Megismertem általa a saját müködésem.


Őt előtt egy olyan pszichiáter elözött meg akinek valóban a pénzem kellett nagyjából mert engem leszart. De a szintén személyiségzavaros barátnőmet meg egy tbs pszichiáter hozta vissza az életbe és mivel akkor diák volt INGYEN vállalta a terápiáját.

2022. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

" INGYEN vállalta a terápiáját."

mármint a magánrendelésében

2022. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!