Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz ötlet lenne visszamenni...

Rossz ötlet lenne visszamenni ehhez a pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Elég fura sztori (el sem hinném, ha nem velem történt volna meg). Szóval elkezdtem járni egy pszichológushoz idén januárban. Segített, jó tanácsokat adott, szemmel látható előre lépéseim voltak, sok mindent segített másképp látni, bátorságot adott. Még a mai napig is az ő szavai adnak erőt, pedig már rég nem járok hozzá. Ugyanis ironikus módon éppen akkor, amikor úgy éreztem, minden rendben van, sőt, nagyon fel voltam pörögve azon a héten, egy szörnyűség történt: pszichotikus epizódom lett. Bekerültem a pszichiátriára, és utána elköltöztem abból a városból, ahol akkor laktam. Tervezek visszamenni, és arra gondoltam, folytathatnám ezzel a pszichológussal a terápiát, mert tényleg segített. Viszont... amikor volt az epizódom, akkor olyan téveszmém volt, hogy azt gondoltam, egy szimulációban vagyok, amit ő irányít... Ez eléggé elbizonytalanít azt illetően, hogy jó lenne-e visszamenni hozzá. Azon kívül meg azon is elgondolkodtam, vajon hogy nem vett észre semmit, miért nem küldött pszichiáterhez? Igaz, ez az egész nagyon hirtelen jött, a semmiből. Bocsi, ez egy elég zavaros történet, de köszönöm, ha elolvasod és esetleg tanácsot is adsz!

2021. nov. 21. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Az előző pszichológusod klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta vagy egyéb végzettesége van? Miért gondolod azt, hogy hibázott? (A pszichózisnak az esetek jelentős részében nincsen semmilyen előjele.)

A pszichiátrián mit állapítottak meg? Javasoltak valamit miután kikerültél?

2021. nov. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Klinikai szakpszichológus. Így igaz, nem volt előjele. Az egyedüli dolog, amiben úgy gondolom, hibázott, bár ezt nem említettem korábban, az, hogy egyszer elmondtam neki nagyon fájdalmas, rossz dolgokat, és valahogy soha nem tértünk vissza erre a témára, mintha elfelejtette volna, helyette csak másról beszéltünk, a tanulmányaimról pl., bár ebben tényleg lett is előrehaladásom. Még máig nem tudom, hogy azokat a dolgokat elfelejtette, vagy direkt nem hozta fel. Bár ez rajtam is múlott volna.

A pszichiátrián tudtak a téveszmémről, hogy azt gondoltam, ő irányítja a gondolataimat, és azt javasolták, keressek valakit, akiben megbízom... De nem tudom, másban tudnék-e annyira bízni, mint benne.

2021. nov. 22. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Hát ahogy gondolod ha normális volt akor nyugodtan vissza mehetsz hozzá.
2021. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem akarok okoskodni, inkabb csak ugy ertsd ezt mind egy atlag ember velemenyet. Szerintem menj vissza hozza hamar elegge megbizol benne, sajnos a teveszmeiddel nem tudom mit kezdj.
2021. dec. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj vissza hozzá, és ne hagyd, hogy ő irányítsa a terápiát, arról beszélj, amiről Te akarsz!
2022. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!