Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Antibiotikumot bölcsességfog...

Antibiotikumot bölcsességfog húzás előtt kapott valaki?

Figyelt kérdés
2 napja elkezdett fájni a fülem majd fogmosáskor már éreztem, hogy az egyik alsó bölcsességfogam fáj, mikor megnyomtam szinte csillagokat láttam. Ma voltam szajsebészeten, de azt mondták olyan gyulladt, hogy érzéstelenítő se hatna rendesen. Kaptam antibiotikumot meg fájdalomcsillapítót, 1 hét múlva kell visszamenni akkor húzza ki. Ma már annyira fájt, hogy minden nyelés fájdalmas, meg szájzáram is van. Ugye hatni fognak a gyógyszerek, nem fogok 1 hetet szenvedni?

#Bölcsességfog, antibiotikum, augmentin, szájzár, fogfájás,
2022. aug. 24. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kell az antibiotikumbak 3-4 nap, mire el tudja érni a hatásának maximumát. Onnantól kezdve már sokkal jobb lesz.
2022. aug. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom írom le.

Augusztus elején kezdett el iszonyatosan fájni az alsó bölcsességfogam.

Először azt hittem,hogy csak nő továbbra is ki és max 3-4 nap és megint elmúlik.

5.nap sírtam és elmentem az ügyeletre. Kiderült,hogy begyulladt, és én 5 napig gyulladt foggal voltam.

Szombaton kaptam meg az antibiotikumot és hétfőn délután már jobban lettem.

Szerintem neked is hatni fog:)

Ja és jó tanács.. húzás után,ha tudsz kérj antibiotikumot és fájdalomcsillapítót..

Nekem nem adtak és begyulladt a fog helye.. állítólag ha előtte is gyulladásban volt nagyobb eséllyel gyullad be húzás után.

Pedig én tényleg mindent betartottam húzás után,amit kell.

Ha bármiben tudok segíteni,akkor segítek :)

2022. aug. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!