Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha most nő a bölcsességfogam,...

Ha most nő a bölcsességfogam, szedhetek rá antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Még nem voltam dokinál vele, de ahogy nézem jön a 7. fogam bal alul(többi oldalt csak 6 fogat látok). Szombat óta tart, hogy bevan duzzadva ott az ínyem. Torok fájás is volt és nyálam is több volt, de ezek már szerencsére elmúltak. Viszont rágni nem igazán tudok, inni is nehézkes a nyelés miatt.

Esténként fájdalmat is érzek a fog körül.

Már elkezdtem szedni 2 napja antibiotikumot ( augmentin duo) és mellé Linex Flora-t, mert eleinte gyulladásra gyanakodtunk.

Bár szombat óta javult a helyzet, mert az első fogaimat már össze tudom érinteni.


2021. jún. 9. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdted, akkor szedd végig, különben hozzájárulhatsz az antibiotikumra immunis bacik kialakulásához. Szedj mellé probiotikumot is, de ne közvetlenül egymás után vedd be őket, a betegtájékoztatóban szerintem benne lesz, hogy mennyit kell várni.


A fogadra szedj valami fájdalomcsillapítót, adagolás a betegtájékoztató szerint, azt ne lépd túl. Nekem anno azt mondta a fogorvos, hogy használjam minél többet a fogamat, akkor is, ha fáj (nyilván ésszerű keretek között), akkor kisebb az esély rá, hogy egyszer csak ki se tudom nyitni a számat a fogam miatt.


Ha nem lesz jobb, hívd fel a fogorvosodat, hogy mit csinálj, ő jobban ért hozzá, mint egy random kommentelő.


Kitartás, a bölcsességfog egy nagyon szemét dolog tud lenni. :/

2021. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az antibiotikumból még másfél napi adag van, holnap este elfogy.

Probiatikumot ma kezdtem szedni.

Fájdalomcsillapítót személy szerint nem akarok már, mert sok gyógyszer ez már így is, meg nem akkora nagy a fájdalom este.


A választ köszönöm :)

2021. jún. 9. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok fogorvos, de a bölcsességfog a leghátsó, és mivel 32 foga van az embernek, az azt jelenti, hogy a nyolcadik.

Ha már csak másfél napi adag van az antibiotikumból, akkor mi értelme volt most megkérdezni, hogy szedheted-e? De anitbiotikumot nem szedünk csak úgy magunktól, nem véletlen vényköteles. Nem is értem, hogy lehet ennyi esze valakinek. Csakis ha orvos felírja, akkor viszont végig kell szedni. Gondolom, legutóbb se szedted végig, ezért is volt otthon belőle.

Lehet lepontozni.

2021. jún. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem egy egész dobozt szedtem és nem az enyém volt, hanem maradt mástól.

Kedden kezdem el, a levélen (vagy mi az) 7 ból 6 volt benne.

Mikor tükörben megnéztem akkor fogalmazódott csak meg bennem a kérdés.

Eddig a tünetekből az jött le, hogy gyulladás mivel nem én vagyok az első akinek ilyen van a családban és baráti körben (amiben van orvos bár nem fog).

2021. jún. 9. 23:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

“ Nem egy egész dobozt szedtem és nem az enyém volt, hanem maradt mástól.

Kedden kezdem el, a levélen (vagy mi az) 7 ból 6 volt benne.”


Erre az a valaszom, hogy nagyon hulye vagy.

Talan elobb utana kellett volna olvasni az antibiotikumok legfontosabb es legismertebb szabalyanak: csak es kizarolag orvosi utasitasra szabad szedni, illetve ha egyszer elkezded a kurat, akkor az EGESZ dobozzal be kell fejezned.

Ha ez egy 8 napig tarto kura, akkor 8napig szeded a tablettakat.

Szoval eleve kerdeses, hogyan is talaltal megmaradt antibiotikumot otthon, de a fentiek fenyeben mar semmi sem lep meg.

2021. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!