Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Előfordulhat, hogy valaki nem...

Előfordulhat, hogy valaki nem épül fel a bölcsességfog húzásból? Lehetséges maradandó károsodás?

Figyelt kérdés
2 hete húzták ki 3 bölcsességfogamat, mindegyiket gyulladtan. Azóta nem épülök fel. A beavatkozással összefüggésben, vagy a kapott antibiotikumtól (amit felírtak annak ellenére, hogy allergiás vagyok rá) már egy hete kiütések borítanak és súlyos ízületi gyulladásom van, ami korlátoz a mozgásban. A sebeim látszólag begyógyultak, néha érzek még fájdalmat a fülemben, arcomban, állkapcsomban. El vagyok keseredve, nem tudom, fel fogok-e ebből épülni. Gyulladáscsökkentőt szedek, a háziorvos írt fel krémet az ízületeimre. Vissza fogok menni a fogorvoshoz, de egy ideig még nem tudnak fogadni. Volt valaki hasonló helyzetben, akinek megoldódott a problémája?

2022. szept. 7. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem tudnak fogadni? Szóltál nekik, hogy milyen problémák adódtak a kezelés után? Magánban voltál? Ő adott Neked olyan antibiotikumot, amire allergiás vagy, viszont azt nem értem, hogy ha tudtad, hogy allergiás rekaciót vált ki belőled, akkor miért vetted be? Ilyenkor gondolom kellene valami antisztamin, ami visszaszorítja az allergiás tüneteket.
2022. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem fogadnak. Igen magánban voltam, rengeteg pénzért. Most másik orvosnál próbálkozom, de nem fogadnak ott sem. Korábban szedtem ezt a gyógyszert és miután abbahagytam, akkor jöttek ki kiütések. Akkor két hét után elmúltak. Azt mondták, nem a gyógyszertől van, mert nem a szedés alatt jöttek ki. Újra szedtem, ugyanúgy kijöttek és ízületi gyulladásom is lett. Igazából saját tapasztalatra lennék kíváncsi, volt-e valakinek ilyen.
2022. szept. 7. 10:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Antihisztamint szedek, folyamatosan, más okból.
2022. szept. 7. 10:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát azért az elég fura, hogy ilyen esetben nem fogadnak belátható időn belül. Nekem volt olyan, hogy kezelés alatt gyulladt be a fogam, nekem sem akartak nagyon időpontot adni, de mondtam, hogy ez azért elég sürgős eset, aztán mégis csak fogadott az orvos pár napon belül. Aműgy, ha a pénz nem gond, akkor vannak sürgősségi centrumok is magánban, oda is mehetsz, megnézik.
2022. szept. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!