Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ugye nem fogorvosi látogatás...

Ugye nem fogorvosi látogatás lesz belőle?

Figyelt kérdés

Pár éve nagyon nagy trauma ért a fogorvosnál. Ezért kerülöm nagy ívben a fog dokit. Mondjuk azóta már voltam egyszer, mert szükség volt rá. Pár napja elég sok stressz és feszültség ér engem. Arra lettem figyelmes éjszaka vagy 3-4 napja, hogy erősen szórítom az állkapocsom össze. Volt már ilyen, de hamar abba tudtam hagyni. Most viszont napokig csináltam napközben, de éjszaka is arra keltem. Nen tudom abba hagyni.

Jobb oldalt az egész fogsorom fáj. Nem kibírhatatlanul, csak zavaró, kellemetlen. Néha bele nyílal, néha folyamatos. Elkezdtem nyomkodni ujjammal, tapintani, fogdosni de akárhogy piszkálom nem fáj nyomásra sehol.

Most tudatosan figyelek arra, hogy ne harapjan össze megint. És bízok benne, hogy elmulik ez a rossz érzés.

Szerintetek is csak azért van?


2022. szept. 8. 05:15
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Neurológushoz kell menned. Idegrendszeri probléma.
2022. szept. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, de nekem mikor ilyen volt, akkor az mindig a bölcsességfogam gyulladása, vagy növése miatt volt.
2022. szept. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fogcsikorgatás miatt kialakulhat fájdalom (hasonlóan, mint magas fogtömés esetén a túlterhelés miatt) meg állkapocs ízületi probléma.

Amiket tehetsz:

Fogorvosnál kaphatsz harapásemelő sínt, van rá gyógytorna, izomlazítót, gyulladáscsökkentőt tudnak felírni. Pszichológussal feldolgozni a traumát, esetleg valami szorongásoldó is segíthet: háziorvos/pszichiáter tud ilyesmiket felírni.

2022. szept. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Viszonylag gyakori az éjszakai szorítás és simán okozhat fájdalmat. Gnatológus fogorvos kell neked, ők foglalkoznak ilyenekkel. Kevés gnatológus van, pl. Semmelweis Egyetemen tudom, hogy van ilyen munkacsoport.
2022. szept. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jut eszembe még: ne rágózz, ne szotyizz, fölösleges ne terheld a fogaidat és az állkapocs-ízületedet. 3-as voltam
2022. szept. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig érdemes lenne megnézetni fogorvossal. Írod, hogy volt egy traumatikus élményed - akkor ez most kiváló alkalom, hogy azt felülírd, mivel azért a fogorvosi vizitek nagy része egyáltalán nem rossz, sokszor még kellemetlennek is alig mondható. Itt tipikusan igaz, hogy minél tovább vár az ember, annál rosszabb lesz, most még csak ennyi panaszod van, de ha sokáig halogatod a dolgot isten tudja, hogy mik keletkeznek a szádban, az meg megint csak nem lesz szép élmény, ha gyulladt, így úgy eltört foggal keresgélsz szájsebészt, aki könnyen lehet, hogy nincs is a közeledben, vagy több hónapos várólistára számíthatsz. Hogy kicsit a magyar valóságot is behozzam a kérdésbe. Menj el, semmi sem kötelező, ha olyan terápiát javasol az orvos, amire most nem vagy készen, akkor köszönd meg és gyere el. A legrosszabb, amit tehetsz, hogy otthon ülsz és várod a sült galambot, miközben lehet csak egy harapásemelő sínt kellene hordanod.
2022. szept. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!