Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most akkor mikortól lehet...

Most akkor mikortól lehet Foghúzás után nehezebb fizikai munkát végezni? Olvastam valahol 24 orát, olvastam valahol 48 órát, és olvastam valahol azt is, hogy csak szigorúan hat nap eltelte után lehet ilyen tevékenységet végezni!

Figyelt kérdés
Mindegyik felsorolt információt fogorvosok írták! És még egy nagyon fontos kérdés! Nekem azt írták a papírra hogy ha tehetem 48 óráig ne is feküdjek le, dehát aludni azért kell és én ülve meg állva nem tudok! Régen húztak fogat nekem, bölcsesség fogat és semmilyen ilyenfele hülye kikötés nem volt! Most akkor mi van?
2022. szept. 14. 22:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és kérek szépen mindenkit, ne jöjjetek azzal, hogy kérdezzem meg az orvost vagy hallgassak az orvosra, mert az orvos azt mondta várják jövő hétig és utána lehet csinálni bármit, a recepción azt mondták, (Akik odaadták ezt az idióta papírt amin az van hogy nem szabad feküdni 48 óráig) hogy 10 napig ne csináljak semmit, az asszisztens azt mondta, hogy hét napig pihenjek!
2022. szept. 14. 22:50
 2/10 anonim ***** válasza:

a lefekvős szabály valószínűleg azért van, mert ha éjszaka álmodban megszívod a fogad helyét, akkor újra elkezd majd vérezni és fene tudja hogy felébredsz-e rá vagy ott fulladsz meg.


erre van egy nagyon egyszerű megoldás: aludj hason! :)

2022. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
persze célszerű egy törölközőt a fejed alá rakni, hogy ne a párnahuzat meg az ágy legyen véres. valamennyi vér biztosan fog jönni álmodban
2022. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindig hason alszom egyébként.
2022. szept. 14. 22:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy vérzékeny, nem magas a vernyomasod, nincsen semmi extrém alapbetegseged, nem kavezol energiaitalozol hogy hirtelen vernyomaskiugrasaid legyenek, nem nyilt meg a foghuzas soran az arcureged, amit be kellett zárni, akkor általában az 1-2 nap érvényes a kemény fizikai munka kerülésével kapcsolatban.

Ha arcüreg zarasra is szükség volt, akkor nagyon szigoruan kell venni minden szabályt, mert újra megnyílhat, és akkor már baj van!



A fekvos tiltást nem ertetted felre esetleg? Lefekudni biztos hogy lehet, legfeljebb a foghuzassal azonos oldalra ne, de azt úgyis érzed, ha kenyelmetlen.

2022. szept. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs vérzékenység, bár meg enyhén szivárgott pár órája minimálisan , nincs magas vérnyomás, nincs cukorbaj, nincs kávé, nincs cigi, nincs alkohol és nem vagyok beoltva sem mrns méreggel. Nem nyílt meg az arcüreg, ezt leellenoriztek!
2022. szept. 14. 23:32
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre az van oda írva hogy aludjak ülve , vagy max 45 fokban… nemhiszed, lefotozom :D
2022. szept. 14. 23:33
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Na, ha tudom, hogy az mrns méreggel jössz, inkább mondom, hogy nem fekhetsz le.
2022. szept. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy sinopharmal se vagyok :D
2022. szept. 14. 23:42
 10/10 A kérdező kommentje:
Na, nem volt vér a párbán, de még csak fájdalom sem volt! Tanacsaidat köszönöm , jól aludtam azért vigyázok meg picit mert egyszer már átéltem milyen amikor kiesik a verdugo másik bölcsesség fognal és úgy kell gyógyulni ... Nem vérzett, de vagy 2 hétig megállás nélkül fájt ! Azért hozzáteszem az hatalmas bölcsesség fog volt, ezt simán kihúzták mintha sima fog lenne, nem kellett semmit darabolni vagy operálni, kijött egy pillanat alatt
2022. szept. 15. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!