Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az improduktív tevékenysége...

Ha az improduktív tevékenységeket bűnnek tartom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pl ha megnéznék egy filmet, sorozatot vagy egyszerűen csak játszanék egy videójátékkal.


Sajnos mindent, ami nem 'hasznos' (pl munka, házimunka, tanulás) azt bűnnek érzek és emiatt nem tudok élvezni.



2022. júl. 29. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Ezen oldal használata is improduktív. Meg kellene barátkozni a gondolattal, hogy csak Isten bűntelen, a szeretetét nem érdemelhetjük ki, hanem kegyelemből kapjuk.
2022. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem improduktív, mert itt a kérdéseimre keresek választ. Akkor nem értetted a kérdést.
2022. júl. 29. 11:25
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Menj pszichológushoz, és derítsd ki miért van a semmi miatt bűntudatod. Cseszegettek gyerekként ha szórakozni mertél? Amúgy meg: aki nem szórakozik, nem pihen, töltődik fel, az a munkáját se tudja majd normálisan ellátni, baromi gyorsan kiég.
2022. júl. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
De improduktív, mert szórakozásból járunk felé legtöbben.
2022. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
ezek sem improduktivak. Az egészséges élethez szükséges dolgok.
2022. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem értem mi a fenét lehet szórakozni gyakori-n. Nekem annyi, hogy feljövök kiírom mit akarok tudni és bezárom.

Senkinek semmiben nem segítettem még itt és nem is akarok.


A többieknek köszönöm a választ.

2022. júl. 29. 11:46
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
Tényleg menj pszichológushoz, komolyan problémás vagy.
2022. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen nézőpont kérdése a hasznosság.


Munka is lehet haszontalan, tanulás is, stb.


Ahogyan egy film, játék lehet hasznos is.


Mondjuk nem tudom miért "bűn" valami olyat tenni, aminek közvetlenül nincs "haszna", de mindegy is.


A lényeg, hogy ha csak olyan dolgot tudsz élvezni, aminek haszna van, akkor tégy csak olyan dolgot, aminek haszna van.


Nézz olyan filmeket, amiknek van mondanivalója, van információ tartalma. Dokuk, tudományos filmek, életrajzok, tanulságos filmek/rajzfilmek/animék. Csak mert nem szereted a szuperhős filmeket, a Mónika show-t, meg még pár nem túl hasznos adást, nem szakad le az ég.


Rengeteg stratégiai, ügyesség fejlesztő játékok vannak, a lövöldék nagyrésze koordináció, reakció és multitasking fejlesztő hatásokkal bír.


Van miből válogatni bármiről legyen szó. Ha pedig egy film/játék segít kikapcsolódni, levezetni a feszültséget, ezáltal hatékonyabb és boldogabb leszel, akkor igenis hasznos.

2022. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Már ki szempontjából bűn? Jézus semmi ilyesmit nem tanított. Azt tanította, szeresd felebarátod mint magad. Tehát objektíve nem bűn a szórakozás. Az lenne bűn, ha nem dolgoznál (munkaképesség esetén), mert aki nem dolgozik, ne is egyék. Az persze pozitív ha részben hasznos dolgokkal töltjük a szabadidőnket, pl. sportolás, vagy kinek mi.
2022. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem erkölcsi szempontból. Hanem hogy így nem lehet előrejutni, ha az ember szórakozik.


A heti 40 munkaóra nekem meg kevés. Olyan 70 kéne, hogy hasznosnak érezzem magam.

2022. júl. 29. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!