Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Így megérné belevágni fogszabá...

Így megérné belevágni fogszabályozásba?

Figyelt kérdés

Voltam konzultáción.Ott nagyon elkeseritő dolgot mondott az orvos.Mivel kisebbek a fogaim az átlagosnál,így nem lehet teljesen összezárni a rést.Ugye nekem nagyon szétállnak a fogaim,hála az átlagosnál jóval nagyobb nyelvemnek.Logopédust mondott,de az kiskoromba se segített semmit se.(Érhetően tudok beszélni).Annyit mondott hogy,ha zárni akarom a rést,akkor fogkorona fogkerülni az első fogaimra(ez kb 8 db lenne).Itt kiakadtam.Teljesen egézséges fogakat kéne lecsiszoltatnom...Most mitcsináljak?Az a baj,ha össze is huzatom,szétolja a nyelvem megint,így nekem nem érné meg a korona...(Kis rést bevállalok,ha szükséges).Ti mit csinálnátok?


Jelenleg így néznek ki a fogaim


[link]



2022. szept. 17. 07:33
A kérdező szavazást indított:
Csináltassam
Keressek másik fogorvost
9 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csináltatnék olyan beavatkozást, ami ép fogakat tesz tönkre.
2022. szept. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én 3nál voltam, mindegyik mást mondott. Őket nem érdekli, hog 5 év múlva mi lesz, mert 2-3 év a garancia fogpótlásra. 5-10 évente cseréltetheted a koronákat. Már most 80-90ezer egy cirkon korona. Neked ez 700k lenne most. Képzeld el 5-10 év múlva.
2022. szept. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon zavar, kerj esztetikai beteheto, kiveheto hejat. Ez nagy divat most. Persze lehet hogy nem javasoljak, mert ezen nem lehet sokat kaszalni. Egeszseges fogat ne csiszoltass le! Csak a zsebet tomod a fogorvosnak. Sajnos keves koztuk a lelkiismeretes jo szakorvos. Nezz utana ennek az esztetikai megoldasnak. Csak kis fogakra mukodik. USA-ban 300-500 $ korul mozog az ara/ allam fuggo/. Csodasakat lattam, de ez csak esztetikai megoldas. Ne hagyd magad, nekem Budapesten keves jo tapasztalatom volt fogorvosokkal/ termeszetesen tisztelet a kivetelnek/.
2022. szept. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3, szerintem az ő esetében cinkes lenne, mert az kb jóformán csak egyenes fogakra tehető, de az is 60k/db, és állítólag 5 év az élettartamuk, vigyázni kell mit eszel, hogy rágsz...
2022. szept. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nincs egy rahedli elverni való pénzed, akkor ne vágj bele, ezt nem nagyon lehet szabályozni. Összezárni összébb lehet de nem fog sokat segíteni.
2022. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Felkerestem másikat.Azt mondta,hogy lehetne de elol keves a csont,igy csak nagyon lassan lehetne.Hatso nagyőrlőimet(van 2 foghiányom,oda belehetne huzatni a bölcsesség fogaimat) elore hozna,meg kellene logopédus.Így kb 4-5 év között lenne,vagy rakatok be implantátumot így csak 2 év lenne kb
2022. szept. 20. 18:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
hány éves vagy?
2022. szept. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
23
2022. szept. 21. 08:24
 9/10 A kérdező kommentje:
Februárig lehet ezzel várni?
2022. szept. 21. 09:12
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

hát ha vártál 10x évet, szerintem lehet :D



Bár arra készülj fel, hogy biztos hatalams áremelések lesznek megint, én ahol tavaly februárban elkezdtem a vizsgálatokat egyszercsak emelt egy jó 30%-nyit. Ami már nem fért bele sajnos.

2022. szept. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!