Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzós kérdés. Megérné...

Fogszabályzós kérdés. Megérné ilyen feltétel mellett megcsináltatnom?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óra "görbék" a fogaim, de viszonylag egészségesek. Még pár éve apámmal mikor voltunk fogorvosnál, javasolták a fogszabályzó hordását, DE. A feltétel az volt, hogy 4 egészséges fogat ki kellene vetetni, majd kb 600 euró a fogszabályzó, és + hordani kéne minimum 2 évig, ha nem többig. A legnagyobb probléma a fogkihúzással van. Hatalmas fájdalommal járna, + mégiscsak 4et kéne kihúzatni. Utánna meg kitudja mennyi ideig kellene hordanom, és persze ennyi pénzért. Emiatt megbeszélés szerint arra jutottunk, hogy nem csináltatjuk meg. Ez volt kb 5-6 éve.


Most ujra felmeritettem magamban a kérdést, hogy meg-e érné ha most, majdnem 21 évessen csináltatnám meg, persze saját költségre, felelősségre, stb. Kiváncsi volnék mások véleményére is, ki mit tenne, hogy tenne, mit javasolna. Köszönöm :)


2017. jan. 22. 22:12
 1/4 anonim válasza:
Ugyanebben a cipőben járok bár én csak 16 vagyok. Nekem sajnos sok bajom van a fogaimmal örökletesen, de a 4 kihúzandó az egészségesek közül lenne... Én hajlok rá, hogy bevállaljam, de mostmár fél éve halogatom, szóval nem vagyok valami biztos a dolgomban. Nekem mindenki azt mondja megérné mert mégiscsak szebbek lesznek a fogaim, meg magabiztos mosoly így meg úgy, hát nem tudom. Egyelőre több érvem van mellette, mimt ellene, de ha találok valami nyomós okot, akkor szólok. Minden esetre kíváncsi lennék a te érveidre^^
2017. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy a foghúzás hatalmas fájdalommal jár? Eleve a húzás maga nem fáj, mert érzéstelenítenek, utána meg, ha kimegy a szer, és nem bírod, beveszel egy fájdalomcsillapítót. Én a helyedben megcsináltatnám, ha zavar a fogsorod kuszasága.
2017. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 fogamat húzták eddig, az egyik bölcsességfog volt, egyiknek sem fájt a helye az érzéstelenítő után sem.
2017. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
* miután kiment az érzéstelenítő
2017. febr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!