Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvost illik tegezni?

Fogorvost illik tegezni?

Figyelt kérdés

Arra az esetre gondolok, amikor nagyjából azonos korú a beteggel, kb. 30 éves kor körüliek esetében

Több ilyet hallottam már, ez illetlenség lenne vagy rendben van?


2022. szept. 19. 01:58
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem illik de megkérdezheted de azt sem nagyon illik.
2022. szept. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Orvos-beteg kapcsolatban nincs tegeződés, teljesen mindegy a felek kora, akkor sem, ha egyidősek. Nyilván lehet egy kialakult több éves kapcsolat, amikor ezt megengedik maguknak a felek, de az speciális eset.
2022. szept. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha felajanlja, akkor igen.

De amugy nem illik

2022. szept. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Én is zavarban vagyok, amikor az orvos "sziával" köszön, én nem merek visszategezni. :)
2022. szept. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

#4 Ha "sziázik" és nincs nagy korkülönbség az orvos javára, akkor tegezd csak le - hisz így felajánlotta a dolgot!


Ha nem tegezed le, akkor alacsonyabbrendűnek és/vagy infantilis személyiségnek állítod be magad - ami természetesen kerülendő.

2022. szept. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
én mindig tegezzem szoszi teso furás lessz mondom neki
2022. szept. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Hogyne lehetne már tegezni betegnek orvost. Ez inkább akkor nem illendő, ha erre nincs ráutaló magatartás, de ha nagyon közvetlen és egy-egy szóval letegez véletlen, akkor lehet, vagy ha ez a kérdés felmerül és megkér erre. Nálam nemrég a fogorvos, akinél először voltam, egyszer csak elkezdett tegezni, szerintem sokkal jobb így.
2022. szept. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem illik, kivéve ha külön szól róla, hogy tegeződjetek.

Én fogorvos vagyok, nem szeretem, mikor letegeznek, nem haverkodni vagyunk ott, mindamellett hogy sokan éppen emiatt a tegezés miatt érzik tévesen azt, hogy vip betegek, vagy többet engednek meg maguknak, mint ami belefér. Gondolok itt arra, mikor fb-on rám ír vasárnap/ünnepnap, hogy egy soron kívüli ellátást szeretne, vagy nem gondolja, hogy az időpontját komolyan kéne venni és beesik fél óra késéssel. Mindig próbálok megmaradni egy formális viszonynál, de az a tapasztalatom, hogyha egyszer valaki bejön úgy, hogy “sziasztok”, mégha direkt szólok is, hogy magázodjunk, akkor sem vált. Bunkóság.

2022. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem engedné az illem. Ha viszont az orvos kezdi el a tegeződést, te pedig elmúltál 18 éves, akkor az már tegeződést jelent. (Persze ha te 18 éves vagy, a fogorvos 64 éves, akkor azért nem feltétlenül.)
2022. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 7-esnek igaza van, nekem furcsa az a sok merev "nem illik tegezni" ember.


Én is 30 múltam, de jóval kevesebbnek nézek ki. Pár hete járok magánban fogorvoshoz, és bár magáztam a 2 korombeli doktornőt, ők is magáztak, de az egyik véletlenül (?) tegezve kért elnézést, mikor hozzányúlt a fogamhoz, és fájt.

A 2 asszisztens meg tegezett végig, az egyik 40-en túl lehet. Na, most ilyenkor mi van?

Távozáskor viszláttal köszöntem, de így is kicsit fura volt.

2022. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!