Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elronthatta a gyökérkezelést...

Elronthatta a gyökérkezelést az orvosom? Mi fog történni ez után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb.fél éve volt egy gyökérkezelésem egy felső hátsó fogamon. Azt megjegyezném, hogy egy eddig mindnenki által dicsért, igen drága magánorvoshoz jártam. Sokáig maradt még érzékeny utána a fog, de a doki azt mondta, fokozatosan szépen múlni fog. Oké, ez így is lett végül.


Kb 2 hete, hogy ahogy rágtam, rosszant egyet és egy picike kis darab kijött belőle, vagy a tömésből, vagy egy kis fog darab a fog oldalából. Na most ami nagyon érdekes, hogy ez a fog elvileg idegtelenítve van ugye, de rohadtul érzek vele..? Tehát amióta letört az a kis rész érzékeny hidegre pl. ami tudtommal nem lehetne.

Nem fáj ezen felül, de ahogy taperoltam ott ma az ínyem, jóval a gyökér felett duzzanatot érzek, egy kis göböt, ami nyomásra feszítő érzés.

Nagyon meg vagyok ijedve, holnap hívom az orvost, de hadd ne mondjam, mi összeget hagytam ott tömések és a kezelés miatt..Most egyáltalán menthető lesz a fog? Valaki járt már így?



2022. szept. 20. 00:43
 1/10 hosszúhajú ***** válasza:
56%

sima töméssel de ugyanilyen szituból érkező vélemény is jöhet?

gyerekkori töméssel voltam pont így pár éve. ráharaptam a fogra és duzzanat volt és kijött egy darabja és minden pont így, annyira érzékeny lett hogy ordítottam. ami utána történt, hogy az a kis darab kiesett a fogamból, nem az egész, és az érzékenység elmúlt pár hét alatt, a duzzanat és minden más egyéb. nem mentem dokihoz, mert úgy be voltam tojva. pedig van fogorvos a családban. a fog fele kiesett, de szerencsére ez a leghátsó és alul van, így csak az orvos látja ha megnézi a torkom.

2022. szept. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyesmi problémám. Fura volt hogy sosem akar "normális" lenni. Olyan diszkomfort érzés volt ott mindig. Aztán elkezdett fájni és mint kiderült ketté volt hasadva. Hátul nagyon meggondolom a gyökérkezelést. A gyökerek miatt nem biztos hogy mindig megéri több 10 ezreket ott hagyni ha utána úgy is húzás lesz. Annak az árából már egy pótfog is kijön. Persze értem én csak a sajátját szeretné menteni az ember de nem mindig éri meg.
2022. szept. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tudom mennyire hasznos, nekem is gyökér kezelt egyik fogam fent, igazából nagyon jó orvos volt, több éve jártam hozza, szinten nem olcsó. Jelezte, hogy melyek a gyokereim , nincs ( nem létezik ) ilyen hosszú tu, így nem tudja maradéktalanul elvégezni a dolgot. Mindegy, végig vittem, fajt is, aztán apadt a dolog, utána néha úgy éreztem, mint régen mikor begyulladt a fogam, de egy két nap múlva, mikor már kerestem volna az orvost, elmúlt.


Évekkel

Most később éreztem, hogy néhány rágásnál lekopott egy darab, és érzékeny kicsit, de tényleg minimális , pedig tudom, gyökér kezelt fog.


Szóval szerintem maradhatott feltáratlan rész esetleg, nem teljes az ideg kiolese, de mindenképp érdemes orvossal megnézetni . A duzzanat lehet be rakodott dolog is, hiába takaritod, én is fogmosas, fog selyem, fogkoz tisztító, szajviz rendszer híve vagyok, így is megeshet sajnos. Nézesd meg minden kepp . Szerintem a fog menthető, sőt nincs nagy baj, csupán ijesztő. Ha tort akkor erzed a nyelveddel/ tükörben lehet látni . Ekkor se kell felni. Nagyrészt menthető :)

2022. szept. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos a gyökérkezelt fogak törékennyé válnak, lehet húzás lesz a vége.
2022. szept. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!

Hát kíváncsi leszek mit szól, nagyon remélem nem tuti a húzás, mert mellette levő fogam ki lett kapva már régebben..

Iszonyú genetikával vagyok megáldva, hogy már 25 évesen ilyenekkel szenvedek, éedig a dokim is mondta, hogy jó a szájhigiéniám, nincs us fogkő, semmi, fehérek a fogaim. Mégis gond van velük.

2022. szept. 20. 08:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is hasonló a helyzet, csak tömött foggal, szintén drága magánfogorvos csinálta. Érdekes módon azóta fáj egyfolytában.


Volt egy sztk-s tömés az egyik fogamon, azt lebénázta, és ki kéne cserélni, mert már nem zár jól stb, mondom oké, eltel 8 hónap, azóta is fáj..

2022. szept. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az komoly..

Az én előző fogorvosom név szerint ismerte és leszólta a munkáját, mondván minden esetben egyből húzná a fogat. Ami abból igaz, hogy ő gyakran húz, de viszont azt nagyon jól csinálja, teljesen fájdalommentesen.

Nála is volt egy húzásom, hát jobban megéreztem.. Feszített mint a fene, pedig a fele arcom nem éreztem, de ott ahol húzott, mégis.

Nem szólom le ezzel, meg tényleg maradéktalanul 5-ös értékelései vannak, lehet én voltam vele szerencsétlen, de ja, néha a magán se sokkal jobb.

Viszont a természetét imádom, mert nagyon jófej és meg tud nyugtatni bármilyen szituban, elhiteti, hogy nagyon érti a dolgát és jó kezekben vagyok.

2022. szept. 20. 14:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

hát igen, nyilván más élmény egy magánfogászat, ahol nekem csinálták az is full 5*, kedves dokinő, de azért komplikációk léptek fel sajna... Más, ha 5 évente 1x kiköhögöd egy tömés árát, és más, ha kiköhögöd 6 db-ét, és abból 2 fáj.



De vannak egész jó sztk-k is már.


Ami gond egy ilyennel, hogy sokszor kell heteket várni, sürgős esetben inkább magán.

2022. szept. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

No aki visszatérne ide az történt, hogy azt mondta nagyon kis pici rész jött le, simán letisztította és visszatömte.

Mondtam a puklit és hogy picit érzékeny nyomásra, kívülről semmit nem látott ott ő sem, ezért ujjával megnézte, de azt mondta, az semmi gázt nem jelent ott.

Szóval így egyelőre ennyi szerencsére menthető volt.

2022. szept. 27. 10:55
 10/10 hosszúhajú ***** válasza:
100%
örülök hogy leírtad mi lett ! :)
2022. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!