Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínyig letört fogat, hogyan...

RebEni9531 kérdése:

Ínyig letört fogat, hogyan húznak ki?

Figyelt kérdés
Hátul van 2 fogam ami ínyig levan törve (alsó/felső). A felsőből 2 picike rész látszik ki, az alsó még “fogható”. Megtaláltam végre a tökéletes fogorvost, viszont még 2 éve Bp-n vésték az egyik fogamat, sajnos az egy olyan traumatikus élmény volt, hogy most attól rettegek, hogy újra vésni kell. Szàjsebészeten is megkínoztak már párszor sajnos.

2022. szept. 21. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Vésővel, de adnak érzéstelenítést
2022. szept. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A fogorvos nem vághatja fel az ínyt?
2022. szept. 21. 22:40
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Van olyan, hogy gyökérfogó.
2022. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy meg tudja fogni gyökér fogóval. Nekem volt ígyig letört fogam, amit simán kihúztak. Meg volt egy olyan is, amit meg lehetett fogni, de összetört a fogó alatt, és vésni kellett a gyökerét.

Ezt így nem lehet megmondani.

"A fogorvos nem vághatja fel az ínyt?"

És utána hogyan tovább? A gyökér nem az ínyben van.

2022. szept. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fáj is az a fogad? Nekem nemrég volt szájsebészeti beavatkozásom, igaz nem volt letörve a fog, de nem jött ki, hiába húzták, csavarták, rángatták, végül csontot kellett fúrni. Egyáltalán nem fájt, remekül elérzéstelenítették, pedig kissé már gyulladt is volt. Igazából utána volt nagyon rossz 4-5 napig, már megijedtem, hogy baj van, mert napi 3-4 Flector poron éltem. De maga a beavatkozás nem fájt, el tudták érzésteleníteni. Sima körzetes orvos volt, aki egyben szájsebész is (szerencsére). Direkt hozzá mentem, mert félúton nem akartam felállni a székből, hogy szájsebészetre zavarjanak.
2022. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4-es.: Tudom, hogy nem az ínyben van a gyökér. :) De több fogorvosi oldalon olvastam, hogy felvágják az ínyt, lefejtik a fog gyökérről és kiemelik a fogat. De az magán fogorvos. Itt maga a kérdés arra irányult, hogy mint körzetis fogorvos feltárhatja-e, hogy ne a vésés legyen mint opció. :)


#5: Szerencsémre nem fáj a fogam. 2 hete húzták ki a jobb hátsó fogamat, mert begócosodott, baromira féltem mert csak rossz tapasztalatom van, de szerencsémre maga a foghúzás nem fájt. Csak az állkapcsom fájt sokáig. Őszintén szólva nem tudom, hogy szájsebész-e, van magánrendelője szóval gondolom az is! :D

2022. szept. 21. 23:14
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Én 1x huzattam ki ilyen fogamat de életem legrosszabb döntése volt. Vésővel meg kalapáccsal csinálta, borzalmas volt. Azóta nem is merek menni, most 5 ínyig tört fogam van, szerencsére nem fájnak, de inkább elviselném mint hogy kivéssék.
2022. szept. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

nekem az ínyben benne volt a foggyökér, ki sem látszott, a fog jóval korábban magától kihullott


a doki lazán kihúzta fogóval a gyökeret

2022. szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma voltam fogorvosnál a felsőt kikapta mint a szél! Egyedül a szuri fájt! Meg is lepődtem! De sajnos az alsót a szájsebészeten kell kiszedni! :(
2022. szept. 23. 21:23
 10/12 anonim válasza:
Minden foghúzásom (nem sok szerencsére) inyig letört foggal végződött mert a kifúrt kezelt fogaim nem birták ki a szoritást, kivésik, vagy volt olyan, hogy a gyökerek el vágták mert nem jött ki egyszerre de nem fájt. Most jól zsibbasztanak nem mint régen. Bár 1 hétig fájdalomcsillapitót szedtem de maga a húzás nem fájt. (nehezen tűröm a fájdalmat)
2022. szept. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!