Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy magánfogorvos szerintetek...

Egy magánfogorvos szerintetek arra megy általában, hogy "neki jó legyen"?

Figyelt kérdés
Egy példa: rádbeszéli, hogy rosszak a régi tömések, vagy egy mikroszkópikus méretű kis lyuk miatt szétvésné az egészséges fogréteget, és hasonlók.

2022. szept. 25. 12:22
A kérdező szavazást indított:
igen, a legtöbb jól akar járni, nem véletlen magán fogorvos..
nem feltétlen, de azért vállalkozó, hogy jól járjon
nem, épp hogy kitudják fizetni így is a rendelő meg a céges maserati költségeit
egyéb, kommentben leírom
18 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
A harmadik válaszadási opcióból látszik, hogy van már egy kész véleményed, szóval felesleges is téged győzködni bármi másról.
2022. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon változó. Az én orvosom jófej. Egyszer két fogat tömött egyszerre, de csak egynek az árát kérte el, mondván alig tartott tovább, mintha egyet csinált volna. Most is szólt hogy egyik fogamnál el van vékonyodva a zománc. Ha odafigyelek, akkor 1-2 évig még nem nyúl hozzá, mert minek. Majd ha már lyukas.
2022. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem hülyék, hogy feleslegesen csináljanak maguknak plusz munkát, vagy azt kockáztassák, a rossz hírüket vigyék. Lesz mindig elég páciens.


Az más kérdés, hogy egy páciens nem látja át, mi volna a megfelelő kezelés.


Egyébként én rossz magán fogorvosból eggyel találkoztam: drága volt, mert hogy ő jobb minőségű anyagot használ, ennek ellenére se számla, se bankkártyás fizetési lehetőség, ellenben a tömést lehetett pár év múlva újracsinálni.

Vagy egy széttört, gyökérkezelt fogat három oldalról tömött, hogy aztán pár év múlva mással csináltassam meg a nyilvánvaló megoldást (korona).

2022. szept. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Gondolj bele. Ha valakinek szétvágja az összes fogát, rosszul dolgozik, mindíg ott hagy az ember egy vagyont, akkor nem fognak hozzá járni az emberek. Így hogy pl összeszedjen 1misit, így jobban le kell húznia az ügyfeleket, amit nem mindenki tudna kifizetni, így még annyian se járnának hozzá. Viszont az üzemeltetés meg minden az attól még fix kiadás. Realisztikusan kevesebb bevétele van....


Míg ha valaki jól dolgozik, kicsit akár maga ellen is beszél, hogy jó az olcsóbb eljárás is, ha nem tellik a drágábra, nem minden áron akarja rábeszélni a másikat valamire, akkor több embert fogad. Van aki drágább kezelésre megy, van aki olcsóbra. De ugye aránylag rövid időn belül több emberrel is tud/tudnak foglalkozni. Míg az első esetben akár 1 óra alatt keres egy tizest 1 embertől, a másiknak sorra ülnek a várójában és akár 1 óra alatt 20-30 ezret is kereshet, ha nem is a drága dolgokat számoljuk.

Vagy ugye ha egy fog beültettést is számolunk, ami akár milliós tétel, ott se mindegy, hogy pl 100al olcsóbban csinálja, mint a többi, de ugyan olyan minőségű, csak nem beszélnek fel az árakkal, akkor ugye több megrendelés fog beérkezni. Ez is közgazdasági téma, ha valaki jól csinálja.

Ha valahol valami olcsóbb és tudod, hogy olcsóbb valószínűleg ott veszed meg, ha jó a minősége is. Ha jelentősen olcsóbb a többi bolthoz képest, akkor nagyobb a vonzás körzete is, mert pl még esetleg a benzin költség is megtérül. Lásd pl mikor ukrajnába jártak ki az emberek vásárolni, mert sok minden jelentősen olcsóbb volt, de a minőség állandó.

2022. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Az én orvosom úgy fogadott hogy ilyenkor szoktak csinálni ezt meg azt. Viszont megérdeztem hogy melyik ami szükséges és megmondta azt is.

Egyébkent a fogorvos elég bizalmi dolog, sok év alatt derül ki, hogy az embernek jó vagy rossz van.

Az enyim már 10 éve bizonyított. Eszem ágában sincs mást csinálni, mint amit mond. És eddig minden bevált. Pl fogérzekenységre javasolt kezelést, attól el is múlt. Tömések ir tartósak

2022. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvosként természetesen másra sem vágyom, mint hogy minden második kezelésemre jusson egy fogorvosi per, egy szakfelügyeleti vizsgálat, és egy rossz hírnevem terjesztő elégedetlen beteg.
2022. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A magánfogászatok között van egyrészt olyan, aki kifejezetten a magyar pacienturára van felszerelkezve, ahol a páciensek gyakran az olcsóbb megoldásokat keresik és így a kezelési tervet is ez alapján készítik el. Ide olyan emberek járnak, akik igénylik a magánrendelő nyújtotta odafigyelést, de nem engedhetnek meg maguknak ennél nagyobb minőséget. Ezek a rendelők csak a legalapvetőbb felszereltséggel rendelkeznek, és nincs igényük nagyobb modernizálásra vagy a pácienskör növelésére. Munkaerő szempontjából ideális mellékállás egy körzeti fogorvosnak, akinek már van egy biztos állása és nem kíván ebből többet kihozni magából. És ez a munkáján is meglátszik: ő nem fogja a drágább kezelést ajánlgatni.

Aztán van egy másik típusa is a magánrendelőknek, ahol kifejezetten a külföldi és/vagy a tehetősebb páciensekre hajtanak. Vagyis a fogászati turizmusban utaznak. Világviszonylatban a pácienseik az utazással együtt is olcsóbb ellátást kapnak ugyan azért a kezelésért, mint a saját országukban (jellemzően Németországból, Ausztriából). Ennek viszont oka van: nagyon hajtják a pénzt és közben ott spórolnak, ahol tudnak. Rengeteg pácienst bezsúfolnak egy napra, gyakran nem hagynak elég helyet, hosszú nyitva tartással dolgoznak (este 11-ig, hétvégén és ünnepnap is), minimális munkaerőt alkalmaznak (gyakori a cserélődés, pályakezdők és tanuló asszisztensek), teljesítmény alapján béreznek és a szép külcsín mellett leamortizált eszközöket használnak, amiből természetesen a páciens semmit sem lát, sőt még az ÁNTSZ-nek is elfogadható.

Aztán van egy harmadik típusú magánrendelő is, ahol valóban a minőségi ellátásra törekszenek és meg is kérik az árát. Nyilván kevesebb páciensük lesz emiatt, de a kieső összeget továbbképzések, kurzusok szervezésével és anyagkereskedéssel vagy reklámozással pótolják.

2022. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem teljesen értem az itteni emberek hozzáállását. Az “sztk-s” fogorvos alapból egy kontár, egy mészáros, akit messziről kerülni kell, a magánfogorvos meg csak lehúzásra megy, nem megbízható. Most akkor arra akarnak itt kilyukadni egyesek, hogy az összes fogorvos kivétel nélkül hitvány söpredék? Csak az megy fogorvosnak, aki arra izgul, hogy a másik szenved, vagy ha kicsalja az összes pénzét?
2022. szept. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8, azt be kell látnod, hogy hatalmas pénz van benne.


Hogy lehet, hogy bőrgyógyászokból nincs minden sarkon 1 magánrendelő?


Nyilván nem kontár minden fogorvos, nem ezt mondtam. Amúgy az SZTK-sokat én többre becsülöm.

2022. szept. 25. 16:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem kell bemutatnod, fogorvos vagyok.

Többek között azért is van annyi rendelő, mert Magyarországon virágzik a fogászati turizmus, elképesztő mennyiségű külföldi jön ide fogat csináltatni, mivel ugyanazt a minőséget megkapja a kinti árak töredékéért. Sokan húzzák a szájukat itthon, hogy milyen drága a fogászat, miközben még így is szignifikánsan olcsóbb, mint például Németországban az átlag fizetéseket is figyelembe véve.

A másik ok, amiért ekkora igény van fogorvosokra az pontosan az, hogy semmiféle szájegészségi kultúrája nincs a lakosságnak. Felnőtt, 40-50 éves embereknek kell nekem elmagyaráznom az alapvető fogmosási technikákat, holott ez az egészségtan tanár és a szülő feladata lett volna még gyermekkorban. A páciensek döntő többsège a helytelen táplálkozás, a rossz szájhigiénia és a fogorvosi vizitek tudatos kerülése miatt kerül olyan helyzetbe, hogy mikor nagy nehezen mégis beül a székbe, akkor azt kell hallania, hogy van 18 rossz foga, melynek a felét már csak húzni lehet. Elképesztő, hogy milyen tagadásban élnek emberek, olyan fogakat akarnak mentegetni, ami már azért laikusként is látványosan elrohadt, prioritás a kirakat akkor is, ha a legfontosabb teendők nem ott vannak és vérig sértődnek, ha én visszautasítom azt, hogy csak és kizárólag a látható fogakat hozzuk rendbe, miközben hátul még húznivaló is van. Persze ez tűnhet úgy, hogy csak lehúzásra megyek, pedig az igazi lehúzás az lenne, ha belemennék egy ilyen szituba, mivel ez a biztos pénz, ha azt csinálom, amit a beteg akar, és az a bizonytalan, ami az én szakmai megítélésem. De nekem fontosabb az, hogy amit kiadok a kezemből munka, az valóban jó legyen, de ez sok esetben nincs harmóniában az otthon megálmodottal, és sajnos a pénztárca vastagságával sem.

Nyilván, mint mindenhol, itt is vannak kontárok. De nem több, mint az ügyvédek, villanyszerelők, vagy tanárok között.

Egyébként a fogorvosi egyetem mindenki előtt nyitva áll, csak valahogy azt a részt mindjárt nem irigyli senki, amikor egy orvosi egyetemmel egyen nehézségű szakot kell elvégezni, meg akkor is hiányoltam az irigykedő pillantásokat, amikor 7 hónapos terhesen a legsötétebb covid idején 12 óra munka után könyékig turkáltam a tbc-s cigány szájában. Mert a munkánk amúgy nem csak az illatos kislányok porcelánhídjairól és az ebből következő Maseratiról szól, ugyanúgy belemászunk a legelhanyagoltabb, tetves, fertőzőbeteg szájába is, akit csak nyitott ablak mellett lehet kezelni, olyan büdös, és aki után át kell öltözni.

2022. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!