Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Átlátszó fogak? Valaki hasonló...

Átlátszó fogak? Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni? Ez csak rosszabb lesz? Vagy lehet jobb? Van valaki közületek akinek ilyen?


Nagyon félek mi lehet a baj. Tegnap vettem észre és nagyon megijedtem.


17/L



2022. okt. 3. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Elmex gél és rendszeres fogorvosi látogatás
2022. okt. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó az elmex, meg ha nem iszol gyakran szénsavasat, gyümölcslevet, alkoholt, vagy öblögess utána vízzel
2022. okt. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 petraa07 ***** válasza:
Az Elmex Gél csak a fogszuvasodás ellen jó első sorban. Mivel magas koncentrátumban tartalmaz fluoridot a zománc szerkezetét erősíti de ami elkopott az nem épül vissza. A fogeróziót nem lehet visszafordítani. Kerülni kell a savas ételeket és italok fogyasztását. Forogvosnak meg lehet mutatni mit lehet tenni.
2022. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint akkor már jobb sose lesz? Az orvos mit tud tenni?
2022. okt. 5. 18:25
 5/6 petraa07 ***** válasza:
Meg kell nézni milyen a jelenlegi állapota. Ha csak kezdeti akkor szimplán csak kerülni kell a savas dolgokat. Ha előrehaladott akkor be tudják a fogakat hélyazni. Ez esztétikus is és meg védi a fogakat a további rongálódástól. De szerintem neked még csak kezdeti lehet. Max még mondhatja h milyen vitaminokat érdemes szedni vagy hogy milyen fogkrémet kell majd használni.
2022. okt. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 petraa07 ***** válasza:
Sajnos a zománc kopása nem helyreállítható. Bár az lenne.
2022. okt. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!