Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fogra kell gyulladásc...

Gyulladt fogra kell gyulladáscsökkentő?

Figyelt kérdés
Az egyik fogam megfájdult, kiderült, hogy a gyökere begyulladt. Kaptam időpontot a fogorvoshoz gyökérkezelésre, pár nap múlva megyek. De azt olvastam itt, hogy gyulladt fogra szokták adni antibiotikumot, és csak utána kezelik. Most akkor hogy van ez? Én nem kaptam, és félek hogy fájni fog, és nem hat az érzéstelenítő.
2022. okt. 10. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire gyulladt, nekem volt olyan fogam amit simán kikezeltek gyulladtan, fájdalom nélkül, de volt olyan is aminél nem hatott az erős gyulladás miatt az érzéstelenítés és akkor kaptam antibiotikumot, abbahagyta a kezelést az orvos és tett bele valamilyen gyógyszeres, vagy idegölő tömést, 1 hét múlva kellett mennem, akkor érzéstelenítés nélkül szedte ki az idegeket és tisztította át a gyökereket úgy, hogy semmilyen fájdalmam nem volt.
2022. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nekem dagadt az ínyem, és gennyes a gyökere. Remélem nem fogok semmit érezni...
2022. okt. 10. 14:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem tudok semmi biztatot mondani, a gyulladas gatolhatja az erzestelenito hatasat is kisebb vagy nagyobb mertekben. Szerintem azert megprpbalkoznek a gyulladascsokkentovel. Bajod nem lehet tole (ha szamodra megfelelo nyilvan), de gyulladasban gyogyszer nelkul meghagyni napokig egyeb problemakat is okozhat.
2022. okt. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha kapnék, de nem adtak, úgyhogy most kicsit tojok, hogy mi lesz.
2022. okt. 10. 15:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ne tojj, ha nem hat az érzéstelenítő, majd ír fel az orvos gyógyszert és egy hét múlva kezdi el csak kezelni.
2022. okt. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha, ahogy te fogalmaztad “gennyes a gyökere”, akkor az a fog már eleve elhalt és amúgy is fájdalommentes lesz a kezelés még érzéstelenítő nélkül is.

A gyulladáscsökkentő pedig nem antibiotikum, de nincs is rá szükség.

2022. okt. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Hát nagyon remélem, hogy nem fog fájni! Egyébként elég lángvörös az ínyem, és érzékeny, ha megnyomom. Azért drukkoljatok:D
2022. okt. 10. 17:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát próbáld ki a dalacint.Nekem multkor háziorvos írta fel,csodákat művelt,amikor húzni kellett a gyulladásos fogam
2022. okt. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megpróbálom!
2022. okt. 11. 08:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Ínyedre addig is vegyél valamilyen gélt vagy ecsetelőt gyógyszertárban, többféle is van, ezek csökkentik a gyulladást és a fájdalmat.
2022. okt. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!