Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet belőle baj?

Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 6 hónapja szuvas fogam (amit nem értek, mert naponta 3x mosok fogat plusz 2x szájvíz, semmi cukor, na mindegy is), aminek a belseje kezdetben ilyen feketés színű volt, aztán elkezdtek lassan letörni abból a fogból darabok, most meg a nyelvemet be tudom dugni a fog közepébe, fogorvoshoz nem akarok elmenni. Lehet ebből valami baj, ha nyitva marad az a szuvas fog és nem lesz betömve? Gondolom idővel teljesen elhal aztán csak egy luk lesz ott nem? Nem fáj, nem hasogat, max ha csesztetem a belsejét ott fáj kicsit és felette az ínyen lett egy kis...nem tudom mi a neve, ilyen kis hólyag, mintha víz lenne a közepében, na az mondjuk eléggé fáj, de mindig próbálom szétnyomni, hátha kilukad.

2022. okt. 17. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után befertőződik a gyökere vagy az állkapcsod és könyörögni fogsz, hogy szedjék ki.
2022. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan így jártam anno. Kiskoromban senki nem tartott puskát a fejemhez, hogy fogat mossak, imádtam elhalogatni. Nekem emiatt lettek gyengék a fogaim anno, és egyszer mandula evés közben ketté tört kvázi az egyik rágó fogam. Kezdetben annyi zavart, hogy éles, nem foglalkoztam vele. Majd ugyan az amit írtál . Nem fajt, de belul mintha bedagadt volna. Ez elmúlt néha magától, néha kipukkadt, és utána nem fajt. Majd elkezdett begyulladni egyre többször, és melyen alul is fajt. A végén annyira fajt, hogy enni se tudtam, a fájdalom csillapitok se hatottak, gyakorlatilag tűket szurkaltam az inyembe, mert valamiért azt hittem, az segít, vagy inkább az fájjon . Tehát elkepzelheted azt a fájdalom szintet. Akkor már nem bírtam tovább ( féltem a fogorvostol, de ezt már nem tudtam viselni ) és elmentem. Mint kiderült, mind a 4 gyokerem krónikusan gyulladt volt, a fogorvos is csak nézett, hogy bírom , és húzás lett a vége. De az megkönnyebbülés volt.


Azóta nagyon vigyázok . A fogmosas nem kell napi 3, elég kettő is, viszont ajánlom a fogkoz tisztitot vagy a fogselymet. Minőségi fogkrémet hasznalj, az elmexet vagy paradontaxot ajánlom. Érdemes venni gyógyszertárban elmex gelt-t is, azzal heti egyszer fogat mosni . Sajnos hiába mosol fogat, ha a technika nem megfelelő, illetve a legkárosabb a fog közben megragadt szennyeződés / lepedek. Mióta erre figyelek, ritkán kell fogorvos, 7 éve nem tomték egy fogam sem, régen pedig évente kellett legalább egyet..


A helyedben megcsinaltatnam, hidd el, jobban jársz, és nem lesz foghianyod sem, mint nekem, ami nem kellemes …

2022. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló van (több mint 3 éve) de sikerül még mindig tovább húzni. Igaz a másik dokim (háziorvos) néha ír nekem antibiotikumot más betegségre, de az olyankor leviszi a gyulladást az ínyemről is. Mag néha tényleg nagyon fáj, és a fájdalom ilyen hullámokban is jön (több napon át). A fájdalom amíg nincs addig nagyon jó. Erre nem tudok viszont jó ötletet, mert én különféle szereket használok rá (amikhez az átlag ember nem nagyon fér hozzá).
2022. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És miért nem mentek fogorvoshoz?
2022. nov. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!