Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájszag el mulasztása rossz...

Szájszag el mulasztása rossz fogakkal?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sok rossz fogam van és az utóbbi időben sokszor érzem hogy kellemetlen "íze" van a számnak és a barátom is szokta jelezni hogy nagyon büdi.

Ami az érdekes hogy a rossz fogaim évek óta meg vannak de a szájszag csak az utóbbi 1-2 hónapban probléma, mitől lehet ez? Valamint hogy tudnám el mulasztani ameddig el jutok fogorvoshoz? Sajnos külföldön lakunk és még nem tudom mikor tudnék el menni



2022. okt. 27. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Fogorvos csodákra képes! Elöször tetesd rendbe a fogaidat és meg fog szünni a büz!

Azért lett erösebb a szag, mert már rogadni kezdett egy vagy több fogad!

Egyébként mondog egy meglepö dolgot, "külföldön" is vannak fogorvosok!

2022. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért használod külföldöt kifogásnak? Vagyis úgy érzem, hogy az.
2022. okt. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Lehetetlen. Fogorvoshoz kell menni
2022. okt. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Furcsa, pedig azt hittem, minden külföldön élő magyar kőgazdag és tökéletes körülmények között él. Erre meg azt kell olvasnom, hogy egyik gazdag honfitársunknak rohadnak a fogai, mert nem telik rá?! Hallatlan!
2022. okt. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

4-es: AZT NEM ÍRTA, hogy NINCS RÁ pénze! Azt írta, hogy külföldön él.

Könnyen lehet, hogy egyszerüen nem tudja az ottani nyelvet, a fogorvosok meg nem tudnak magyarul.

2022. okt. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában 3 ok miatt van külföld az orvosos dolgokban kifogásként használva.

1. Nem beszéli a nyelvet a kérdező, sem a közeli kapcsolatai, fél elmenni, mert fél, hogy nem értik meg. --->nem tudja a net népe megoldani.

2. Ha pl. Anglia, ott min. 100GBP/fog, a gatya rámegy, ezért jöttünk haza mi is a fogorvoshoz, mikor kint éltünk, de minden más ismerős is--->ezt sem tudja a net népe orvosolni.

3. A másik kettővel van valamennyi összefüggésben. Nyelvhiány miatt nincsenek mondjuk papírok, nincs egészségbiztosítás, annak sem néznek utána, hogy az EHIC carddal hová tudnak fordulni, mit tartalmaz.

--->szintén nem tudja senki megoldani helyettetek.

Tehát vagy megpusztulsz a fájdalomtól, vállalod, hogy büdös a szád, vagy felnősz, és a magad kezébe veszed az életed.

2022. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#1 nem vettem észre hogy tovább romlottak volna, ami elrohadt az évek óta olyan és sokból csak a csonk van az inybe! Sőt még tömésen is voltam tavasszal amikor 3 elsőt betömték!


#4 Egyszerűen csak nem akarok fizetni százezreket azért hogy ki szedjék a rossz fogaim maradványait, miközben magyarorszagon ingyen meg csinálják (fizetem a tb-t) Kisebb tömést ki fizettem itt hogy ne rohadjon tovább de a gyökérkezelés + gyökér el távolítás baromi drága

2022. okt. 27. 08:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tehát illegálisan vagy külföldön? Vagy nem értem, miért nem tudsz hazajönni.
2022. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kérdező, az hogy látványra szerinted nem romlott az állapotod, még nem jelenti azt, hogy így is van. Ezek az elrohadt csonkok egytől egyig baktériumtenyészetek, amelyek egyben a mellette lévő fogaidat is csak megfertőzik. A rossz fogazat talaján kialakult szájszag fokozatosan lép fel, ahogy mind több fog fertőződik és lyukad ki. Ahol több húzni való fog van (leírásod alapján ez a helyzet), ott több olyan fog is, ami számodra ránézésre egészséges, pedig valójában nagy lyuk tátong rajta, amiben minden étel megragad és még jó szájhigiéniával sem egyszerű onnan kimosni. Neked viszont ilyen fogazattal bizonyosan nem jó a szájhigiéniád. Tudom tudom, most le fogod írni, hogy hányszor mosol fogad, hogy hányszor fogselymezel és szájvizezel. De akinek ilyenjei vannak a szájában, az csak saját magát veri át ezekkel a szövegekkel, minket fogorvosokat nem lehet félrevezetni, a rossz szájhigiéniának ugyanis objektív jelei vannak. Amíg nem jutsz el fogorvoshoz, addig tényleg, őszintén napi 3x fogmosás, a fogkefédet pedig minél gyakrabban cseréld, mert ez a sok baci a szádban ugyanúgy a kefén is megül. Szájvíz napi 2x (Curasept ADS 205) és fogselyem legalább napi 1x, minden egyes fogközödnél. A rossz fogakat ez nem menti meg, de legalább segít kicsit lassítani a folyamatos és esetleg más, ép vagy majdnem ép fogad nem jut erre a szintre.

A tb-s fogászathoz meg egy jó tanács: ti külföldön dolgozók rendre azt csináljátok, hogy mikor már itthon vagytok, akkor kértek időpontot és nem veszitek figyelembe, hogy van egy előjegyzésünk, ami legalább 2-3 hetes, de van olyan kollégám, akinél idén már egyáltalán nincs szabad időpont. Légy résen, ahogy tudod, hogy hazamész már telefonálj oda, vagy akár már most érdeklődj, hogy mekkora várólistával számolj, mert a "tb-t fizetek, nekem ez jár" nem azt jelenti, hogy az orvos bárhol bármikor ugrasztható, ha te megjelensz, hanem azt, hogy rendelési idejében, előre egyeztetett időpontban mehetsz. Azzal egyszerűen nem tudunk mit kezdeni, mikor valaki telefonál, hogy most van itthon, a hétre kellene időpont, de mindenem foglalt, aztán persze megy a száj karate, hogy "de hát én most vagyok itthon". És több alkalmat foglalj, ne egy találkozótól várj csodát. A legtöbb külföldről érkező betegünk végül nem is nálunk köt ki, hanem valamilyen magánrendelőben felár ellenében, hiszen a magánrendelők döntő többsége is hetekre előre tele van és nem tartanak fenn üres helyeket "majd valakinek jó lesz" jeligével.

2022. okt. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogy állsz a következő dolgokkal, de biztosan segíthet

valamennyit!

Használj fogselymet és fogköztisztítót - az ételmaradék is okozhat rossz szagokat!

Ezüstkolloid - bioboltokban kapható, segít ínygyulladás esetén, illetve sok bacit el is pusztít. Öblögess vele.

Tisztítsd meg a nyelved is minden alkalommal!

Persze, ha lyukas fog áll a háttérben, akkor nem tudod elkerülni az orvost, de talán enyhít az említett tüneteken.

2022. okt. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!