Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájhat a fogam?

Fájhat a fogam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kereken 1 hete gyökérkezelték a bal felső rágófogamat, ideiglenes tömés van benne.

Azóta fájdalom abszolút nincsen, (kezelés előtt fájt hideg ital fogyasztása közben, és rágni nem tudtam rajta, illetve gyógyszereken éltem mert minden egyes nap fájt, főleg ha feküdtem) de 7 nap után vettem észre, hogy kopogtatásra, kocogtatásra minden oldalirányból érzékeny. Harapásra, nyomásra semmi sem.

A kérdésem az az, hogy ez normális?

Annyit mondott a doki a kezelés napján, hogyha picit is fáj, akkor húzni kell. Holnap megyek vissza végleges tömést belerakatni, szóljak neki, hogy kopogtatásra fáj? Nem akarom, hogy kihúzza...


Köszönöm



2022. nov. 20. 07:22
 1/2 petraa07 ***** válasza:
Ez nagyon fura h ilyet mondott a doki. Az hogy érzékeny ilyenkor teljesen normális mivel nincs véglegesen befejezte a fog maga. Az hogy ha még érzékeny lesz a legközelebbi kezelésnél még az is beleférne. Ő szerintem arra célzott, hogy ha nagyobb lesz a gyulladás a fogon és fokozódna a fájdalom. Akkor van hogy ki kell venni de most szerintem szó sincs ilyesmiről. A korábbi tünetei alapján azt mondanám, hogy sima kezdeti ideggyulladás volt amit általában könnyen lehet kezelni. Szerintem nem lesz gond.
2022. nov. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 petraa07 ***** válasza:
Oh most láttam hogy ez tegnap előtti bejegyzés. Mi lett a kezelés? :)
2022. nov. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!