Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, ha gyökérkezelésnél...

Normális, ha gyökérkezelésnél az ideiglenes gyógyszer tömés felhelyezése után jobban fáj, mint előtte? Előfordulhat , hogy ilyenkor jobban fáj mint előtt, de nem kell újabb tisztítás, elmúlik idővel?

Figyelt kérdés

"kiidegelte" és belerakta a gyógyszer tömést egy hátsó fogba.

Az egész egy alaklom volt és kb. fél óra. Furcsáltam, hogy csak ennyi.

Azt mondta kiszedett mindent.


Előtte elvoltam napi 1 fájdalomcsillapítóval.

Ez 2 napja volt és azóta napi 6-7 erős fájdalomcsillapító.

Antibiotikumot a kezelés előtt 2 nappal elkezdtem, Dalicint és ma fogyott el. Tehát ez is volt.


Az érdekelne:

Volt-e akinek hátsó fogát 1 alkalommal kezelték csak és akkor "kiidegelték" és ment is bele a gyógyszeres tömés?

Volt-e akinek gyógyszer tömés után jobban fájt, mint előtte, de idővel elmúlt, ANÉLKÜL, HOGY újra tisztítani kellett volna?



2022. nov. 24. 01:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobban fajt az elso kezeles utan 5 napig, mint elotte. Aztan elmult. Nekem se volt tobb szerintem 30 percnel az egesz, de nekem akkor es ott a szekben ez 3 oranak tunt.


A gyokerkezeles altalaban 2-3 alkalmas, tisztitani mindig tisztitjak a vegleges tomes elott. Nem ertem, te most azt akarod, hogy az ideiglenes tomes maradjon benne es ne is nyuljanak hozza tobbet? Vagy nem hivott vissza? Hat hivd fel oket te.

De abban szinte biztos vagyok, hogy nem vegleges tomest kaptal,ilyenkor nem lehet lezarni a fogat rogton.

Antibiot en nem kaptam.

2022. nov. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bár kb 7 éve lehetett, akkor volt az első gyökér kezelésem, és nagyon fajt, szenvedett is vele az orvos, nálam azért több volt, mint fél óra. Elvileg nagyobb gyokerem van, mint az átlagnak, így nem tudta teljesen elvégezni . Akkor kaptam egy gyógyszeres tomest, aminek kb olyan íze volt, mint egy tömény Himalaja gyógynövényes fogkrémnek. Nekem nem fajt utána, csak enyhén . Utána következő alkalommal megcsinálta a gyökér tomest, és utána meg egy alkalommal a normális tomest . Mivel nem tudta teljesen kiolni, néha faj, de nem vészes és nincs vele gond sem.


De egy ilyen legalább 2-3 alkalom. Nekem nem volt begyulladva, mikor ez történt, lehet ez is nyom a latba, talán ezért faj jobban nálad .

2022. nov. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb gyökérkezelés 30 perc alatt kényelmesen elvégezhető. Nem semmi, hogy itt gyakorin lassan az a probléma, ha rutinos az ember és nem szöszmötöl valamivel órákat.

Egy hátulsó fog lehet ennél több, de ez függ a láthatóságtól, hozzáférhetőségtől, csatornák számáról, vérzik-e stb.

A “kiidegelés” egy alkalmas, a teljes kezelés általában 3, ekkor majdnem mindig gyógyszeres tömést raknak bele, majd gyökértömés, végül fedőtömés, de bizonyos esetekben gyógyszeres tömésre nincs is szükség.

Igen, ilyenkor van, hogy jobban fáj, el fog múlni, mint ahogy bármilyen műtét után is vannak az embernek fájdalmai.

2022. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nyilván furcsa, h ha egy hátsó fogat gyökérkezelnek 30 perc alatt és röntgen és CT hiányában nincs pl. tűpróba.

Mondjuk én vittem egy friss CT-t ami máshol , más miatt készült.


Egyébként az elmondható, h ha az idegelés sikerült, akkor a gyökér tömés is fog?

Sokat olvastam, hogy az még kritikusabb mint az idegelés, főleg hátsó fognál, mert nehéz teljesen betömni.

2022. nov. 24. 11:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyökérkezelés előtt nem is fàjt a fogam.. kiidegelés utàn viszont annàl jobban.Vissza kellett mennem 1 hét múlva tisztitàsra aztàn elmúlt. Sikeres volt a gyökértömés is, pedig nekem is hàtsó fog volt.
2022. nov. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tegnap tettek az enyémbe ideiglenes tömést felső hetes fogba. Azóta sokkal jobban fáj mint előtte......neked elmúlt?
2023. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Dalicin-t és Donalgin-t szedtem és 5 nap alatt elmúlt.

Kell az antibiotikum, a megbolygatott szövetek könnyen begyulladnak, elfertőződnek.

Flactor por talán ér valamit de az összes többi gyengébb. Meg a Donalgin az ütős.

2023. febr. 3. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!