Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mik az ínysorvadás tünetei?...

Mik az ínysorvadás tünetei? Mitől lehet ínysorvadása valakinek? 21 évesen lehetséges?

Figyelt kérdés
az egyik fogam tövénél, sokkal puhább az ínyem, mint a többinél. Legalább napi egyszer fogat mosok, kis korom óta, elég intenzív erőkifejtéssel, ez okozhatja ezt?
2010. szept. 29. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Túlzott fogmosás vagy fogkő is okozhatja. Ha idejében elmész vele fogorvoshoz akkor megelőzhető.

Szerintem neked azért már érne a dolog.

Napi egy fogmosás pedig édes kevés.

2010. szept. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, vitaminhiány, kalciumhiány, egyél több tejterméket vagy igyál kálciumtabit. Nekem is ínysorvadásom van, napjában kétszer, reggel és este mosom a fogam, vettem világítós ,villogós fogkefét, három percig villog, így tuti elég ideig sikálom:) emellett használok szájöblítőt is, listerint ez egész jól használ..mindenképpen tégy valamit mert a fogak meglazulnak egy bizonyos mértékű ínysorvadás után..nekem az egész alsó fogam alatt látható az ínysorvadás..szinte már lassan beesik az állam:))rossz fogam viszont nincs, de félek, hogy meg fognak ezek lazulni, fogdoki azt mondta hamarosan, úgy, hogy igyam a kálciumot.
2010. szept. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szerintem, elég ideig szoktam mosni, de hol vetted? engem is érdekelne az a fogkefe
2010. szept. 29. 22:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Ínysorvadás az ínyed felhúzódik, ha puhább az ínyed akkor az még nem az, de valóban egy kisvizsgálás nem árt, mert az ínybetegség népbetegés, nincsen korhoz kötve, 18 és 40 évesen is ugyannyi az esélyed, hogy legyen sajnos.
2010. szept. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, gyógyászati segédeszköz boltba vettem, pár száz forint, vettem egyet a gyereknek is, együtt villogtatjuk:)
2010. szept. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!