Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog után ez normális ?

Yosmokeadope kérdése:

Bölcsességfog után ez normális ?

Figyelt kérdés
Na tehát úgy kezdődött a egész hogy, hétfőn már éreztem valami nincs rendben kezdtem érezni hogy nagyon gyengének érzem magam és hogy befogok lázasodni mellesleg felvoltak dagadva a nyirokcsomóim elég rendesen (gondoltam valami vírus). Aztán másnap már nagyon rosszul voltam lázas is voltam nem gondoltam volna hogy a bölcsességfogam miatt lenne ez az egész aztán ilyen feszítő érzést éreztem hátul lent. utána már sejtettem hogy, mi is a bajom. Felhívtam a fogorvosom (magánrendelés) mondta menjek be megnézi. Bementem mondta hogy ezt kikell húzni mert sajnos nagyon bevolt már gyulladva, afták lettek a számba az ínyem nagyon érzékeny, enni nagyon nehéz mert ugye fáj mindegyik rágás. Na de kihúzta megkönnyebbültem mert már nagyon rossz volt de viszont nem varrta össze (szerintem azért mert nagyon bevolt gyulladva) és ott van még valami fehér kis valami egy csíkba de hozzányúlni nem merek mert hát még mindig fáj ez a 3dik nap mióta kihúzták de még mindig fáj hogy ezek normálisak? Meg hát majd jön még a jobb oldali csak az még elvileg ráér. (Nem nagyon vagyok össze szedett mert ez a pár nap kikészített ezért bocsánat)

2022. nov. 27. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Ha van otthon szegfűszeg, pár szemet kezdjél el rágcsálni amíg meg nem puhul. A nyelveddel tedd a fájó részre.

Fájdalomcsillapító és gyulladásgátló hatása van.

2022. nov. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szegfűszegnél jobb ha rendes fájdalomcsillapítót veszel be.


Egyébként mit mondott a fogorvos? Bàr feltételezem, hogy ha nagyon be volt gyulladva és megszenvedett vele akkor még normális, hogy fájdalmas. Az a fehér csík valószínűleg gennyes izzadmány amely a gyulladás mivoltát bizonyítja.


Fogorvos mit mondott?

2022. nov. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
egyébként egy ételmaradvány volt ami kijött ma reggel mert nagyon keveset de eszek néha. Csak ugye még a gyomrom is fáj a sok gyógyszertől levagyok gyengülve, ezek az afták a számba borzalmasak hát maradjunk annyiban nem kivánom senkinek. Az orvos azt mondta hogy gyógyul és szép és ugye mivel nő a jobb oldalamon ezért mondtam neki hogy ott fáj enni de, mondta hogy egyek akkor a baloldalamon csak hát ott egy fekete lyuk konkrétan és belemehet az étel (ami meg is történt) szóval, nem tudom azért lehet össze kellene varrni ha már lemegy a gyulladás mert csak nehezíti az evést és nem sokat ettem az elmúlt 6 napban ami nem valami jó….
2022. nov. 27. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!