Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A kivehetős fogszabályzó hogy...

A kivehetős fogszabályzó hogy néz ki? most nem tudom eldönteni, hogy ez az ami átlátszó és csak éjszakára kell betenni, vagy pedig a sima fém fajta

Figyelt kérdés
2022. dec. 3. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Hat van tobb fajta is.

Ami csak ejszakai, az a legtobb esetben szart se er, ha elotte nem volt normalis keszuleked, ebben inkabb ne is remenykedj, felesleges penzkidobas :D De ebbol is van atlatszo, gumis, meg olyan femes is.


De van kiveheto fogszabalyzo, az invisalign, ejjel-nappal hordani kell, csak kajalashoz veszed ki, a nem tul bonyolult esetekben er is valamit, csak borzasztoan draga.

Amugy az orvos donti el, hogy melyik keszulek lesz a megfelelo.

2022. dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
30%

Több fajta van. Az átlátszót akkor adnak, ha már levették az állandót. Annak nincsen szabályzóereje, csak tartja a fogad, hogy ne menjen vissza eredeti állapotában. (Ezért pl. ha minden este hordanod kell és nem teszed, akkor utána kuka az egész, nem tudod felrakni, ha meg felrakod feszül, de mivel nincs szabályozóereje, ezért csak van és megreped idővel.)

A sima kivehető, aminek szabályzóereje is van az nagyobb, fém, de szerintem abból sok fajta van.

2022. dec. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es, es az invisalign az smafu? :D

Kicsit hulyeseget irtal, mert attol meg, hogy atlatszo, van “szabalyozo ereje”. Megpedig ugy, hogy havonta egyre szukebbre cserelik, tehat nem ugyanazt a keszuleket hordod evekig.


De ebbol is tobb fajta van, van, amelyik csak ejszakai es van, amelyik kiveheto, de ejjel-nappal hordanod kell, max napi 1 orara veheted ki osszesen, amig eszel.

Es igen, van a fem is, amit nem cserelnek, hanem mindig huznak rajta.

2022. dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én arra gondoltam, amit állandó fsz után adnak. Ilyen havonta cserélgetősről nem is hallottam még és tekintve, hogy 20-30k-ba kerül nem tűnik túl költség hatékonynak.
2022. dec. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Haha, havonta 100+ ezerbe kerul 🤣🤣

Ez az egyik legdragabb modszer. De azert, mert te nem hallottal rola, meg letezik.

2022. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit össze van keverve a szezon a fazonnal.

A kivehetők nagy része ún. funkciós készülék, és elsősorban előkezeli a fogazatot, nem feladata a fogak csatasorba rendezése. Emiatt sokaknak tűnhet úgy, hogy nem ér semmit, de egy időben elkezdett kivehető készülékes kezelés (~8 éves kor) nagyban megkönnyíti a későbbi rögzítettet. Ezeket nem csak éjszaka kell hordani, hanem nappal is, amikor csak lehet. Az ún. retenciós készüléket elegendő lehet éjszakára betenni, ez viszont csak a meglévő állapotot tartja fenn, kezelés után. Ebből is többféle van, lehetnek rajta fém kapcsok, vagy lehet csak egy átlátszó sín is, egyéne válogatja. Az aligner rendszerek hasonlítanak ezekhez az átlátszó sínekhez, de ezek direkt fogszabályoznak. Ebből nem egy darabot kap az ember, hanem 1-2 hetente hónapokon át mindig kap egy újat, összesen akár 20-at is el kell hordani a végeredményért.


A kivehetőkkel kapcsolatos tévhitek elsősorban annak köszönhetőek, hogy sokaknak nem egyértelmű: ez nem kimondottan a fogakat szabályozza, hanem rossz szokásról szoktat le, csontozati eredetű anomáliát hoz rendbe, még a növekedési fázisban az állcsont növekedését “helyes irányba” tereli. Ettől még lehet szükség rögzítettre, mert a kusza fogsor nem egyenlő mondjuk egy alul fejlett felső állcsonttal. Másik gond vele, hogy nem hordják eleget, nem vagy rosszul állítják, esetleg az életkor nem megfelelő. A kivehetőkhöz kell a legtöbb kooperáció, és itt kell a leginkább megérteni, mi is fog történni. Aki szerint nem jó semmire, az világosan tudtára adta a szakembernek, hogy egyáltalán nem sikerült megérteni a lényegét.

2022. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os, es a kerdezo szerinted 8 eves? Igen, idoben elkezdve valamifele ertelme van az ejszakainak. De tinikent/felnottkent, komolyabb problema eseten, konyha nyelven fogalmazva, szart se er.

Ez van :D

2022. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es! Nem, nem tartom 8 évesnek a kérdezőt, én tényeket írtam le, amiben amúgy említettem azt is, hogy ha nem jó korban kapja az ember. Mi ezzel a gond? A fogszabályzási anomáliák döntő többségével egyébként éppen az a gond, hogy nincs időben elkezdve. Azért is írom le, mert az oldal neve gyakori kérdések, tehát lehet, hogy a 10x éves kérdező számára mindegy, de ha erre téved egy anyuka, akinek a 8 éves gyereke éppen egy kivehető készülékre vár, akkor ne értelmezze rosszul az általad leírtakat, mivel te tényszerűen leírtál valamit, ami ebben a formában sehogy sem igaz.

Ez van :D

2022. dec. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a kivehető úgyis nézhet ki akár a rögzített fém?
2022. dec. 3. 16:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Gugli bedöglött?

[link]

2022. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!