Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fájni fog a foghúzás?

Nagyon fájni fog a foghúzás?

Figyelt kérdés

Tehát holnap fogják a felső négyes fogam húzni fogszabályzás miatt.. Ezelőtt sose húztak maradandó fogat csak tejfogat de az egyáltalán nem fájt...

Nagyon fog fájni? Mennyi ideig tart egy foghúzás?

Gond lehet belőle hogy tél van? Mármint nem fog a helye megfázni? Lehet hülye kérdés de eléggé izgulok miatta...

17/L



2022. dec. 4. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem több fogamat is húzták, egyik sem fájt annyira, mint amire számítottam. Szóval nyugi :)
2022. dec. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Remélem nálam is így lesz!

Most kicsit sikerült megnyugtatnod:)

2022. dec. 4. 22:15
 3/13 Ellewie ***** válasza:
100%
Érzéstelenítés mellett semmit nem fogsz érezni, csak egy erős nyomást. Kb 10 perces művelet, ha ügyes a doki. Gyógyszeres gézre haraptatnak a húzás után. Valószínűleg akkor lesz kellemetlen, ha már megy ki az érzéstelenítő hatása, de fájdalomcsillapítóval ki lehet bírni.
2022. dec. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, adni fognak érzéstelenítő injekciót, az kicsit kellemetlen lesz, de ne félj tőle. Utána kell pár perc, mire hat az érzéstelenítő, addig a székben fogsz ülni, vagy a váróterembe kiültetnek pár percre.


A húzásból semmit rosszat fogsz érezni, nem fog fájni. Kicsit furcsa érzés, mintha nyomást gyakorolnának az ínyedre, de ez normális. Gyorsan vége lesz, pár perc, ha ügyes a doki. Lehet, hogy varratra lesz szükség, pár perc alatt összevarrja a dokim


Nem tud megfázni a helye 😊


Mindent el fog neked mondani a fogorvos/asszisztens, de a lényeg:

- amíg ki nem megy az érzéstelenítés, tilos enni (amíg zsibbad a szád), ez órákat jelent

- nem szabad pár napig szénsavasat, alkoholt, tejet inni, ezekre googlizz rá

- óvatosan az evéssel pár napig, másik oldalon rágj, ne egyél darabosat, ami beleragadhat (rizs, popcorn, magok stb.), erre is érdemes rágooglizni

- nem szabad a húzás helyét piszkálni, hadd gyógyuljon

- óvatosan kell utána fogat mosni, elmagyarázzák majd

- elmondják majd, hogy milyet öblögetőt használj (olyat tilos, mint a Listerin, gyógyszertárban kell rendeset venni)

- lehet, hogy adnak antibiotikumot, azt végig kell szedni

2022. dec. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztató válaszokat, ha túl vagyok rajta, megírom milyen volt!:-)
2022. dec. 4. 22:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Mivel órákig nem fogsz tudni enni utána, igyál sokat, valami cukrosat, például teát, hogy ne essen le a vércukrod. De forrót, alkoholt, szénsavasat ne.


Ha lesz varrás, akkor varratszedésre vissza kell menni, de az sem fog fájni.


Ha nincs varrat, akkor csak sima kontrollra kell visszamenni, megmondják mikor.


Ha nincs varrat, mert nincs rá szükség (nekem kétszer is így volt) akkor pláne óvatosnak kell lenni a fogmosással, öblögetéssel pár napig, de elmondják. Ez esetben nekem sprayt is kellet rá fújni, segítette a gyógyulást.


Biztos minden rendben lesz, kitartást! Első napokban óvatosan egyél, inkább pépeset, puhát.

2022. dec. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pár éve januárba ráadásul -15 fok volt kint akkor húzták a fogamat. Letört belőle egy jónagy darabka az 5-ös fogamat húzták és a felsőt. Akkor ugye felkészített a doki rá hogy lehet még fog törni és mondta hogy ha a gyökér benne marad akkor szájsebész lesz belőle tehát felkészültem a legrosszabbra. De szerencsére ügyes volt és szépen kitudta húzni. Mivel a fogam úgy fájt hogy már a fejem mindenhol fájt szinte tehát már nem tudtam eldönteni hogy a fogam, fülem, fejem, arcüregem, szemem fáj annyira. Amikor beadta az érzéstelenítőt ráadásul kettőt egy a foghoz közvetlen közel az ínybe meg a szájpadlásba is ment igaz hogy kegyetlenül lezsibbadt az arcom tőle de még akkor is éreztem fájdalmat, de minimálisan. Amikor beültem a székbe mondta hogy vagy összeroppantja és kiszedegeti darabokba de nem teszi meg mert attól több eséllyel fogok besz@rni ráadásul töb esély lesz rá hogy nem sikerül, így a vésést javasolta hogy azzal csinálja, az nekem baromi kellemetlen lesz de jobb mint egy erős fájdalom. Mondtam nekem 8 csak csinálja. Aztán végül első ütésnél megszünt a fájdalom létezni, másodiknál semmit nem éreztem, aztán mondta öblítés, szem becsuk száj nagyra nyit, és egy pillanat alatt kikapta a fogamat úgy hogy az ég világon semmit nem éreztem, csak annyit mondott nyissam ki a szemem és mutatta a fogamat hogy bizony ez kijött és jól. Egyből kaptam géz gombócot a fogam helyére mondta hogy harapjak rá, és azt hogy ne beszéljek, ne nyissam ki a számat, ha kiértem a rendelőbe ne rohanjak haza, üljek pár percet esetleg sétálgassak mert megeshet hogy megszédülök, ha érzem hogy jó minden akkor indulhatok lehetőleg egyenest haza ami nekem onnan 20 perc volt autóval, és mondta ha hazaértem akkor szedjem ki a gombócot és nézzem hogy vérzik-e még egyáltalán, ha igen akkor csináljak másikat és rakjam be még egy kicsi időre.


Az érzéstelenítő kb 2 óra múlva ment ki, de csak nagyon enyhe fájdalmat éreztem, amolyan szúrást inkább de olyan jót aludtam 2 nap álmatlan éjszaka után a fájdalom végett hogy csak na. Aznap délután kb 5 kor feküdtem le és úgy másnap hajnali 6 ig aludtam. Utána már semmit nem éreztem, kicsit kellemetlen volt meg érzékeny de az nem járt fájdalommal, legalább is nem fájt. Megfázni nem fázott meg. Mondta nekem a doktor hogy lehetőleg ne szájon át vegyek kint levegőt pár napig, de ha az arcomon keresztül éri a hideg az nem nagy baj, aféle borogatás is csak a huzattal vigyázzak nagyon.

2022. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra is számíts, hogy utána 1-2 napig nem szabad erős fizikai munkát végezni és/vagy sportolni.
2022. dec. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Túléltem!:-)

egyáltalán nem volt vészes, annyi hogy a fogam gyökere be volt csontosodva

2022. dec. 5. 14:56
 10/13 Ellewie ***** válasza:
Ügyes vagy, mielőbbi gyógyulást 😸
2022. dec. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!