Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgám tömést használnak még...

Amalgám tömést használnak még a fogászatban?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy lett egy lyukas fogam és szeretnék elmenni vele fogorvoshoz, de nincs pénzem magánorvosra. Ugye államiban nem amalgámmal tömnek? Az nagyon csúnyán néz ki.

2022. dec. 11. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Már sehol nem használják.
2022. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én állami fogorvos vagyok, nincs egyáltalán amalgámom, nem is tömtem vele sosem, csak hallgató koromban fantom fejen, de tudok olyan lehúzós helyet, ahol azt mondják, hogy ez a tb finanszírozott és az esztétikus nem. Na ha ilyet mondanak neked, el ne hidd! Ugyanúgy tb támogatott a fogszínű tömés is.
2022. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt nekem a régi amalgám tömésemet is kicserélték fehérre tb alapon. Ilyen fényre száradó tömést használt a fogorvos.
2022. dec. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Használnak még amalgámot, de egyre kevesebb helyen, leginkább az idősebb fogorvosok. TB-s fogászatokon is egyre ritkábban találkozni vele.
2022. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es, tudnál említeni olyan dokikat, akik még használják ezt az anyagot? Már régóta kutatok ez ügyben, de eredménytelenül. Ha gondolod, lehet privátban is.
2022. dec. 22. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!