Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire kockázatos és miért...

Mennyire kockázatos és miért autoimmun betegbe fogászati implantátumot beültetni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy igazából egyedi kockázatfelmérés után beültethető. Az a gond, hogy esetleg nagyobb eséllyel kilökődik a betegség vagy az esetleges immunszupresszáns kezelés miatt? Vagy más ok is van, amiért nem támogatják 100 százalékban? Ha kilökődik, akkor annyi, hogy kidobott pénz lesz? Jómagam szedek ilyen gyógyszert, de a vérképem tökéletes. Nem tudok róla, hogy gond lenne a csontjaimmal. Az SM betegségemmel sem 13 éve, amire szedem a gyógyszert.
2022. dec. 21. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát mennyél el konzultációra.Ott sz implantológus röntgen után látni fogja mi a helyzet.A leleteidet is vidd.Így online nem nagyon lehet ezt sajnos megválaszolni.Nem biztos,hogy kaphatsz implantot az tény,de egy átbeszélést mindenképp megér
2022. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a legjobb az lenne persze ha nem is lenne rá szükség.Sajnos elhibázott döntések sorozata miatt most élénken foglalkoztat ez a kérdés.
2022. dec. 22. 15:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kell majd valószínüleg két nagyörlőt pótolni,egyik csirahiány másik elrontott gyökérkezelés.Kitartást hozzá!
2022. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi. Orvos meg nem latta azt ami miatt aggodom, csak en, de jo csunya.Remenykedem benne, hogy meg mentheto. Sajnos ott fent az otos 20 eve hianyzik. Ami nagyon nem tetszik nekem az meg a 6-os, 7-es. No es ugy hiszem, hogy masfele is elofordulnak gondok.:( Ami erdekes, hogy majusban szedtek le fogkovet es nem jeleztek ezt. Nekem meg most maniam lett, hogy telefonnal nezegessem, fotozgassam...De igy legalabb eszleltem, hogy milyen csunyacska...Amugy ha hagyomanyos gyokerkezeles volt neked, ami sikertelen, en javasolnam, hogy csinaltass egy mikroszkoposat is. Nekem hagyomanyos technikaval probaltak eloszor 2002-ben, aztan kb 2008-ban majd mikroszkoppal 2016-ban. Addig erzekeny volt melegre mint kiderult kb a harom gyoker harmadat tudtak mikroszkop nelkul kitisztogatni. A harmadik mondjuk kb 15 alkalom volt, de abbol 3- 4 azert mert a betort tut halaszta ki a doktorno ultrahanggal. Nekem a konzervalo fogaszaton csinaltak a Szentkiralyi utcaban Budapesten, de nem a hagyomanyos uton kerultem be oda.Biztos mahol is van olyan magas szintu edodonciai ellatas. Elvileg most majusban megrontgeneztek es azt mondtak, hogy nagyon szep.
2022. dec. 22. 18:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát az a gyökkérkezelés úgy lett elrontva,hogy a nagyszerű fogorvosomnak sikerült kezelés közbe kettétörnie a fogam.Szájsebészeten szedték ki a csonkot.Ez körzetis volt.Szóta se járok tb alapon...
2022. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem én az utóbbi időben odajártam. Nagyon kedvesnek tűnik a körzetes doktornő, de azt furcsának találom, hogy fogkővet szedett talán májusban és nem jelezte, hogy a fogsorom végében rohadás látszódik. Lehet persze, hogy akkor még nem volt ilyen. De az is lehet, hogy csak azzal foglalkozik, amit mondanak neki, magától nem nézi. Fura. Mindegy elmegyek magánba. Van egy másik ami harapásra érzékeny néha. Szerintem egyértelmű, hogy gyökérkezelni kell. Mondtam, hogy csináltatnék ct-t. Azt mondta, azt komoly panaszoknál szoktak, meg, hogy teszteljem milyen harapás érzékeny...fura. Megkocogtatta és letesztelte hidegre. Amúgy néha az alatta lévő foggal ütközve érzékeny egy pillanatra, dehogy milyen kajára azt nem tudom. Az ujjammal jól megnyomkodtam, harapdáltam az ujjam, arra elég érzékeny volt még később is. Nagy marhaság volt részemről, de legalább rájöttem, hogy el kell mennem kikezdltetni.
2022. dec. 28. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!