Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan ember akinek nincs...

Van olyan ember akinek nincs egy rossz foga se? Úgy értem soha nem is volt, és nem tizenéves

Figyelt kérdés

Én azt hittem genetikai elit vagyok, mert sosem volt rossz fogam, suliban gyakran jártunk ellenőrzésre nekem sose volt gondom, többieknek sorra tömték a fogukat, úgy 8 éve járhattam utoljára fogorvosnál, most elmentem kíváncsiságból, nem mert bármi baj lett volna, és kiderült hogy van egy lyukas fogam, így, 28 évesen :/


Azt azért hozzátenném, gyerekkoromban két pofára zabáltam a cukrot meg édességet, naponta 1x mosok csak fogat akkor is csak max 1 percig, de vannak napok amikor elfelejtek, és ez már réges rég óta megy így, szóval nagyon nem ezen múlik hogy kinek milyenek a fogai, legalábbis nálam nem ez befolyásolt vagy különben már rég rossz lenne az összes fogam :D


De van olyan aki akármit csinált, mégis mindig jók voltak a fogai? És azért mondom hogy nem tizenéves, mert azért az még nem mérvadó, ha mondjuk valakinek 30-40 évesen is jók a fogai, vagy idősebb korban, olyanra lennék kíváncsi.



2023. jan. 4. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Pfff, de utállak 😂.

25 vagyok, de már 4 fogamat ki kellett húzni, most egy 300 ezres szájsebészeti beavatkozás vár rám, csak nincs rá pénzem...

Pedig egész életemben rendesen mostam a fogam, alig eszem édességet.


Légy inkább nagyon hálás a sorsnak.

2023. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 az igen :D Szerencsére nem vagyok szakértő, de a körzeti fogorvosnál nem ingyenes az ellátás? Vagy az csak egy bizonyos szintig érvényes?
2023. jan. 4. 23:18
 3/14 anonim ***** válasza:

Húzás, tömés ingyenes, de nekem nagyobb koronát kell csináltatni, ami egy vagyon.


De nem lesz korona, nettó 200-as csöves óvónői fizuból élek albiban, örülök, hogy még nem haltam éhen.

2023. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
megértelek :/ Ha nem csináltatod meg akkor mi lesz? Esztétikai dolog csak, vagy később ez okozhat valami problémát?
2023. jan. 4. 23:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyon irigyellek... Mindennap ,napi 3x mosok fogat sosincs olyan hogy elfelejtem ,mindig megmosom. Szàjvizezek,fogselymezek ,évente fogorvoshoz is elmegyek.De mindig van újabb és újabb lyukas fogam😭😭Sajnos nem csak egy. Sajnos régebben énis két pofára ettem az édességet meg ittam az üdítőt,màra màr édességet sem eszem és semmi sem változott. 😭
2023. jan. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok



Esztétikai is, de minél tovább marad így, annál jobban széttörnek, akkor már lehet, hogy nem lesz elég a korona, hanem fogpótlás kell csontba fúrva, ami a korona árának többszöröse.

2023. jan. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1 lyukas fogam volt még nagyon régen, azt betömték azt csá :D azóta semmi. Kicsinek fogszabályzós voltam, amit rühelltem és alig hordtam. Csodával határos módon saját maguktól helyrejöttek a fogaim és szépek, majd csak fogfehérítésre akarok menni. Nekem van 1-2 tejfogam ami sosem esett ki, de nincs is alatta fogam. 23N
2023. jan. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 egy tipp: ha fogfehérítést szeretnél ne azt a módszert válaszd amikor kiöntenek egy mintát, bele kell raknod valami trutyit és ráharapni, és bent tartani, mert az nem ér semmit :D Fehérít, de ha épp nem raktál elég trutyit a formába akkor a fogaid egy része amit elért fehér lesz amit nem ért el az meg olyan mint régen, ha túl sokat raksz akkor meg kifolyik a mintából a szádba és elég rossz íze van, plusz nekem fájtak a fogaim tőle :D Se előtte se utána (mióta abbahagytam) nem fájtak.
2023. jan. 5. 09:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek. 35, és egész életében nem volt lyukas foga. De genetika, mert a szüleinek is ép a fogsoruk, a húgának is.


Mázlis :(

2023. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem nincs egy rossz fogam sem. Mindig csodálkozott a fogorvos. Viszont fogszabályzót szeretnék így felnőttként mert zavar néhány fogam.

28N

2023. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!