Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan ember akinek nincs...

Van olyan ember akinek nincs egy rossz foga se? Úgy értem soha nem is volt, és nem tizenéves

Figyelt kérdés

Én azt hittem genetikai elit vagyok, mert sosem volt rossz fogam, suliban gyakran jártunk ellenőrzésre nekem sose volt gondom, többieknek sorra tömték a fogukat, úgy 8 éve járhattam utoljára fogorvosnál, most elmentem kíváncsiságból, nem mert bármi baj lett volna, és kiderült hogy van egy lyukas fogam, így, 28 évesen :/


Azt azért hozzátenném, gyerekkoromban két pofára zabáltam a cukrot meg édességet, naponta 1x mosok csak fogat akkor is csak max 1 percig, de vannak napok amikor elfelejtek, és ez már réges rég óta megy így, szóval nagyon nem ezen múlik hogy kinek milyenek a fogai, legalábbis nálam nem ez befolyásolt vagy különben már rég rossz lenne az összes fogam :D


De van olyan aki akármit csinált, mégis mindig jók voltak a fogai? És azért mondom hogy nem tizenéves, mert azért az még nem mérvadó, ha mondjuk valakinek 30-40 évesen is jók a fogai, vagy idősebb korban, olyanra lennék kíváncsi.



2023. jan. 4. 22:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kb 20 éves koromig nekem sem volt rossz fogam, pedig én is volt, hogy nem mostam fogat, vagy csak napi 1x, mégis minden iskola fogászaton meg lettem dícsérve, hogy nagyon szépek a fogaim..

Aztán egyszer észrevettem, hogy az egyik fogamon van egy picike kis lyuk, éppencsak akkora amin átfér egy fogpiszkáló hegye, így elmentem fogorvoshoz.

Akkor kiderült, hogy rögtön van még egy rossz fogam, majd még egy. Később félbetört egy negyedik fogam.. megindult a lavina.. az SZTK-s fogászaton szanaszét barmolták a fogaimat, azóta kb 2-300 ezret hagytam magánban tömésekre és gyökérkezelésekre, több fogam menthetetlenre torzította az SZTK-s doki.. szóval ha csak tanácsolhatom:

- napi 2x fogmosás

- fogköztisztító kefe

- fél évente- max 1 évente kontroll MAGÁN RENDELÉSEN ha jót akarsz magadnak


25 vagyok

2023. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#11 elmentem kíváncsiságból egy fogorvoshoz, remélve hogy úgy sincs semmi bajom. Azt mondta a fogorvos, hogy 4 lyukas fogam van, fúrni meg tömni kell, meg hogy kellett volna anno fogszabályzó is. Nem értettem hogy mire fel, úgyhogy elmentem egy másik fogorvoshoz is, az meg azt mondta van 1 elszíneződött amit nem bántana, meg 1 lyukas, de semmi más, és fogszabályzó sem indokolt mert normálisak a fogaim.


Szóval ha beletörődtem volna az első baromba most lenne 3 jó fogam kifúrva és betömve ... Ja, mind a kettő magán rendeléses volt, csak az egyik a körzetisem (aki magánrendeléses is).


De fater is mesélte hogy anno neki is kihúzták 1 fogát, mert hogy a doki szerint azért fájt neki valahol. Aztán mikor kérdezte apám hogy na akkor mutassa meg mi volt a gond ezzel a foggal nem tudta megmondani, szóval nem biztos hogy egyáltalán tényleg rossz fog volt-e, vagy hogy meglehetett-e volna menteni és nem kellett volna kihúzni.


Én azért az emberek helyében kicsit gyanakvóbb lennék, mert egy fogorvosnak semmiből tart kifúrni vagy kihúzni a fogadat, megkapja a pénzt érte, de te egy élten át inni fogod a levét.

2023. jan. 6. 08:55
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt soha ilyesmi gondom, lyukas fogam soha nem volt, húzásom sem, semmi ilyesmi. Büszke is voltam rá, meg arra is, hogy mennyire adok a szájhigiéniára és ennek ez a szép fogsor az eredménye.


Nos ez most 26 évesen végül megszakadt, mert egy gyulladás után hamar ki is derült, hogy mind a négy bölcsességfogamat ki kell műteni. Bele is vágtunk a közepébe, jobb alsó kiműtése után fél évig zsibbadt a fél arcom, mert még az ideg is megsérült, csak hogy érezzem a törődést.


Tanulság: Senki nem ússza meg örökké fogorvos nélkül.

2023. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Egészséges fogat ki szoktak húzni kérésre?
2023. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!