Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mégis miért ilyenek a mai...

Mégis miért ilyenek a mai fiatalok?

Figyelt kérdés

Miért olyanok a mai fiatalok hogy elküldik az olyan barátjukat az anyukájukba akik valóban a barátai de ok nélkül, kapcsolatokat szakítanak meg, legtöbbjük csak érdekből valami cél eléréséért barátkoznak a másik emberrel azt eldobják mint valami használt zsebkendőt? Ez annyira frusztrál engem.


30F



2022. febr. 21. 07:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Ezt látják és hallják. Nemcsak a mai fiatalokra jellemző. Nekem egy 4 éves ismerősöm pld állandóan megsértődik (megunja) a barátnőit, újat keres. Eszébe sincs megjavitani a kapcsolatot, közben pedig gyerekről álmodik... De neki talán jobb is, ha nem lesz..
2022. febr. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem 4 éves hanem 47 bocsi. Előző voltam.
2022. febr. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Azt nem mondanám, hogy a többség ilyen, de azt állíthatom, hogy igenis ez egy jellemző jelenség tini korban. A tinik nagyon labilisak... kezdenek fogékonnyá válni a külvilágra, és egyszerűen nem tudják különválasztani a jót és a rosszat. Nem képesek empátiát gyakorolni, s a digitálisan nyomott trendet követik.

Vannak ugye a menők, akik abból űznek sportot, hogy látványosan nem foglalkoznak másokkal, hisz ők a valakik. Őket kell bálványozni, és éppen csipp-csupp ügyeik érdekeit követik...

S persze van egy népes tábor, aki őket tartja etalonnak.. Nem fogadják be őket, de az általuk képviselt elvek fontosak nekik...

2022. febr. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Mintha a te korosztályodban nem lennének ilyen, vagy rosszabb emberek...
2022. febr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Porgesd kicsit vissza az ido kereket > atkos renszerben nagyjabol szabalyok szerint zajlott az elet es nem is sok kulonbseg volt a kulonbozo generaciok kozott. Aztan jott a rendszervaltas es nem igen tudtunk mit kezdeni a frissen nyakunkba szakadt szabadsaggal es szabadossaggal.

Akik abban az idoben voltak eppen csaladalapito korukban, ok egy kicsit lazabban neveltek a gyerekeiket es ebbol a generaciobol kerultek ki azok akikrol a kerdes megfogalmazodott.

2022. febr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Bezzeg a mi időnkben...
2022. febr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van némi igazság hogy az én korosztályomban is vannak ilyenek, tudom hogy ez emberfüggő is. Volt már nekem egy nagyon jó barátom akit még egy online játékban ismertem meg 17 évesen, ő volt 13 éves akkor még, 11 év jó barátság volt. Vele max ha 2x kaptunk össze valami butaságon 11 év alatt, de nála nem tapasztaltam ezt. Azért beszélek róla múlt időben mert sajnos meghalt 24 évesen motorbalesetben.
2022. febr. 21. 09:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom miből jutottál arra, hogy ez az általános. Van aki ilyen, van aki nem. Veled majdnem egyidős vagyok, mi korosztályunkban is vannak/voltak ilyenek.
2022. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Ezt sugallják, hogy cserélj le mindent, dobd el, megérdemled az újat..

Ha a reklámokban ez van, és a világ is ilyen, akkor ne csodálkozzunk azon, hogy barátság,párkapcsolat, sőt lassan a családi dolgok is percekig tartanak..és eszébe sincs senkinek sem korrekt lenni, pedig itt emberekről van szó, nem tárgyakról.

2022. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
A nevelési, oktatási hibák tették ilyenné az általad említett embereket. Ezeknél az embereknél természetes, hogy a józan megközelítésű prioritásokat összekeverik a pillanatnyi érdekeiknek alárendelve és torzult az önismeretük, önkritikájuk. Túlértékelik önmagukat, lebecsülnek másokat, instabil az értékrendjük, képesek tét nélkül is bármikor, szemrebbenés nélkül hazudozni, ferdíteni. Az ilyen mentalitás köré nem lehet stabil kapcsolatokat építeni, - hiába is hitegeti magát sok ember azzal, hogy igen.
2022. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!