Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog-eltávolítás a...

Bölcsességfog-eltávolítás a Semmelweis szájsebészeten hogy néz ki?

Figyelt kérdés

A két alsó bölcsességfogamat ki kell szedni. Mindkettő már jelentősen szuvas, és nem akarom megvárni, hogy begyulladjon. Már két fogorvos is látta, mindkettő magánrendelésben. Az egyik vállalta volna, hogy kiszedi őket, viszont egy speciális röntgenfelvételt kellett volna csináltatnom egy harmadik helyen, s így azért elég húzós lett volna pénz tekintetében. A másik orvos azt mondta, hogy mindenképpen menjek el vele a Semmelweisbe, de felhívta a figyelmemet, hogy ne az ambulanciára, hanem a szájsebészetre. Mivel nem vagyok budapesti lakos, így át kellett jelentkeznem (bár utólagos információm szerint ellátnak nem bp-i vagy nyolcadik kerületi beteget is). Nem tudom viszont, hogy innen hova tovább, ugyanis semmilyen tájékoztatást nem kaptam. Ebben kérem a segítségeteket.

A weboldalak tartalmából az jött le, hogy előbb a Semmelweis szentkirályi utcai fogászatára kell menni, s majd ott beutalnak a szájsebészetre.

Aki már szedetett ki bölcsességfogakat ott, annak mi a tapasztalat? Azonnal megcsinálták, vagy időpontra kellett menni? Mik a tapasztalatok?



2023. jan. 11. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ott szedték ki az egyik alsót. Nekem már vagy 8 éve volt, de akkor engem az itteni fogorvosom utalt be, odatelefonáltam, elmondtam, hogy el kell távolítani, adtak időpontot, odamentem, megnézték és hajrá, megcsinálták. Most úgy tudom először ambulanciára kell menni és mehet akárki csak először telefonálj oda mi a menete. Alapból amúgy pl. körzeti fogorvos csak területileg illetékes helyre utalhat be úgy tudom, de ha ott nincs ilyen vagy valami miatt, pl. bonyolult, macerás műtét lenne, akkor lehet oda is beutalni.
2023. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszike. Szerintem az lesz a legjobb akkor, ha holnap elmegyek személyesen.
2023. jan. 11. 15:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt is lehet, csak minek várni 3 órát lehet feleslegesen, ha fel is hívhatod. Az eltávolításra mindenképpen időpontot adnak majd.
2023. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!