Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számitsak foghúzásnál?...

Mire számitsak foghúzásnál? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Sajnos elhanyagoltam a fogaimat és a felső fogazatomat az egészet ki kell húzni. Itt csak gyökerek vannak és ezeket kell eltávolitani.

Nagyon félek az egész foghúzástól volt egy szivkatéterezésem tavaly januárban. Gyógyszert nem szedek. Mire számitsak? Lehet kérni adrenalin mentes (előbb emlitett okokból) érzéstelenítőt? Mit fogok érezni? Hán fogat célszerű kihuzatni egyszerre, ha késő esti 18 óra utáni időpontom van?

Köszönök minden választ.


2023. jan. 11. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:

ha tövig letörtek a fogaid és egyszerre többet is ki akarsz húzatni, akkor a szájsebészetre fognak küldeni.

De ez jó hír merta szájsebész ugy szedi ki a fogmaradványaidat hogy semmit nem fogsz érezni közben


Ha a fogorvos elkezdi barmolni akkor tuti beszarsz közben.

2023. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A fogorvos azt mondta, hogy mindegyiket ki tudja húzni. Mekkora fájdalom várható közben?
2023. jan. 11. 18:33
 3/7 anonim ***** válasza:
ne mondjátok csak biztosra a szájsebésznél semmit sem érzést, hallottam én már onnan csúnya történeteket. aztán volt ellenpélda is, hoyg egy fogorvos még az injekciót is úgy adta be hogy meg sem éreztem. ne aggódd túl, túl leszel rajta és onnantól csak jobb lesz
2023. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem most húztak egy gyökeret - pontosabban: fölvágták az ínyt, mert beletört a fog húzás közben -, semmit nem éreztem. Fogorvos csinálta. Varrni is kellett. Egy fájdalomcsillapítóval megúsztam, azóta szépen gyógyul. Ne parázzál.
2023. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyszerre mennyit célszerű kihúzatni? Nyilván egyszerre az egészet nem engedem. Injectiótól kaphatok szivritmuszavart?
2023. jan. 11. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:
A szívproblémát mindenképpen jelezd, ez fontos! Igen, létezik adrenalin mentes lidocain. Az, hogy egyszerre hány fogat célszerű eltávolítani, azt a fogorvosod fogja tudni megmondani. Ahol én dolgozom, 2-4 húzás is történhet akár egyszerre. De szájsebèszeten láttam már 6ot is egyszerre. Függ ez a fogak/gyökerek állapotától, egymás mellett vannak-e, a páciens állapotától/hozzá állásától, a fogorvostól, és sok egyéb tényezőtől. Arra számíts, hogy ha több húzás lesz, lehet, hogy össze kell varrni.
2023. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
majd ha túl vagy rajta írd le mi volt
2023. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!