Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Philips sonicare készüléktől...

Philips sonicare készüléktől másnak is érzékeny lett a foga?

Figyelt kérdés

Philips sonicare protectiveclean 4500 készüléket vettem nemrég.


Nagyon örültem neki, mert - habár nem számítottam rá, mert amúgy is alaposan tisztítottam a fogam, és oralB forgófejesem is van - ez tényleg egy teljesen más szint.


Sajnos azonban 3 nap normál használat után érzékeny lett tőle a fogam. :(

-csak reggel és este használtam, egy teljes programnyit/alkalom

-elmex forgkrémet használok, ugyanúgy mint eddig

-sosem érzékenyek amúgy a fogaim, se hidegre se melegre, semmire.


Annyi még, hogy white funkcióban használtam, fehérítős fogkefefejjel.

Lehet másik fejjel nem jelentkezne érzékenység?


Illetve esetleg lehet, hogy túl gyorsan mozgatom, haladok a fogíveken?

Mire jön a rezgés a 30 mpre, addigra én többször is végigmegyek az aktuális íven.

(Amúgy nem hiszem, hogy ez a gond,csak annyira szeretnék megoldást találni. Jó lenne, ha tudnám használni a készüléket, nem csak ünnepnapokon...)



2023. jan. 13. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kellene, hogy fogfájást okozzon. Nem lehet, hogy valami gingivitis áll a háttérben?

Nem szükséges egyébként erősen rányomni a fogakra a fogkefefejet, elég ha megérinti a fogfelületet.

2023. jan. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Hála Istennek, nincs semmilyen betegségem. Fél évente járok teljes körű vizsgálatra. Épp most is voltam, rá is kérdeztem erre.


Azóta nem érzékeny a fogam. Az általános tisztítófejet használom, nem a fehérítőt, mert annak egyébként keményebb a keféje. Azzal csak alkalmanként fogom mosni.

A doki pedig azt mondta, hogy valószínűleg a szokatlan rezgetés, az első használatok után, ingerelte, izgalomba hozhatta a foggyökereket, és ezzel ideiglenes érzékenységet okozott. Majd remélhetőleg ahogy megszokom a rezgést, már nem lesz érzékeny.


Most vagy ez, vagy pedig a fehérítős fej volt a gond...

2023. jan. 24. 11:12
 3/4 soma9111 ***** válasza:
Miujsag azóta be vállt?
2023. júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Soma9111

Régen kérdeztél, azért megírom, hátha más is rákeres.


Azóta is szeretem, egész más szint a fogtisztításban.

Viszont én csak napi 1* használom, mert ha többször, akkor érzékennyé válik a fogam.

(Egyéni adottság sajnos, mindig is vékony volt a zománcréteg a fogaimon, és ez egyre csak romlik...)

nov. 30. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!