Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Beutalóval szájsebészeten...

Beutalóval szájsebészeten egyből kihúzzák a bölcsességfogaimat?

Figyelt kérdés
Kaptam beutalót a Honvéd korházba a szájsebészetre. van egy röntgen leletem amit vinni fogok. A kérdésem az lenne, hogy itt már egyből kiműtik, vagy ilyenkor először csak állapotfelmérés lesz stb?

2023. jan. 16. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem műtik ki, lesz ct vagy mr már nem tudom pontosan.
2023. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ha emlékszel nagyjából mikor hívtak vissza a műtétre?
2023. jan. 16. 15:28
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem egyből műtötték. Fogorvosom megnézte, mondta, hogy ezt műteni kell, adott beutalót röntgenre, ahogy az kész lett adott beutalót szájsebészetre. Odatelefonáltam, adtak időpontot (Mivel nem volt gyulladt meg nem fájt, 1 hónapra adtak időpontot), bementem, már adták is az érzéstelenítőt, 15-20 perc múlva már műtöttek. Nekem nem volt semmi ct, mr... Pedig csak félig volt kint, rossz is volt sajnos. 40 percig küzdöttek vele - elég brutál volt, mert az állkapoccsal összenőtt sajnos, de túléltem, ügyes volt a szájsebész és asszisztense.
2023. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nekem ki se nőttek a bölcsességfogaim. íny alól kéne kiszedni
2023. jan. 16. 15:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sima húzás, márpedig ez nem az, akkor időpontot fogsz kapni. Ha íny alól kell kiszedni, az nem 5 perc.
2023. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát én félek hogy elmegyek aztán mind a 3 fogamat kiműtik.
2023. jan. 16. 20:10
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Amikor kéred az időpontot kérdezz rá. Fogorvosod, aki a beutalót adta, mit mondott?

Nekem mondták, hogy egyek előtte és kísérővel érkezzek, aki majd hazavisz stb. Szóval egyértelmű volt, hogy műtenek is, de hát mi mást csináljanak? Oda nem vizsgálatra mennek az emberek, mert azt a sima fogorvos végzi. A szájsebész már a húzást/műtést csinálja. Itt legalábbis Hajdú-Bihar megyében így van. Ha magánszájsebészhez mész, akkor lehet más a helyzet, lehet ott lehúznak még pár kör vizsgálattal, hogy többet fizess.

3-as vagyok.

2023. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3: melyik szájsebészet?
2023. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Debrecen, Dentimed Orvosi kft, sztk- ban csinálták.
2023. jan. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Olyan nincs, hogy a tudtod nélkül kikapnak hármat. Azért az feltűnne, hogyha többet is kivenne, nehéz nem észre venni. Tájékoztatni fog az orvos, hogy mi a kezelési terv, te is kérdezhetsz. Ha mind a hármat ki kéne szedni, javaslatot tesz rá, és meg tudjátok beszélni, hogy legyen.
2023. jan. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!