Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó bölcsességfogak közel az...

Alsó bölcsességfogak közel az idegekhez?

Figyelt kérdés

Panoráma felvétel szerint, az alsó bölcsességfogak túl közel vannak a nyelvi ideghez és az idegcsatornához. Torlódás miatt lenne szükség őket eltávolítani. Bal alsó ki sincs bújva, jobb alsó épp hogy látszik. Kb 45 fokban áll mindkettő.

Mit lehet ilyenkor tenni? Kockáztatni nem szeretnék. Van rá mód, hogy távolabb kerüljenek az idegektől?

Esetleg, ha az előttük lévő fogak eltávolításra kerülnének, és ha a bölcsességfogak kinőnének, akkor könnyebben eltávolíthatók lennének? Így is van rizikó? Kérem olyanok válaszoljanak, akik értenek hozzá vagy jártasak a témában. Köszönöm. 19/F



#bölcsességfog #ideg #idegcsatorna
2023. jan. 17. 16:36
 1/6 Pillér2 ***** válasza:
Nekem is rajta ült a fog két oldalt, gyorsan kikapta az orvos.
2023. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pillér2 ***** válasza:
Ha Eger közelében élsz megkeresem a doktort.
2023. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem sérült az ideg? Csak mert utána olvasva picit ijesztő a dolog, hogy maradandó zsibbadás és érzéketlenség is előfordulhat.
2023. jan. 17. 17:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy mód van rá, hogy az idegtől távolabb kerüljenek, ez pedig a fogeltávolítás. Ha ott marad, az is kárt fog okozni hosszú távon. Egy nagyon jó, biztos kezű szájsebészt kell keresni.
2023. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pillér2 ***** válasza:
Nekem nem volt semmi utána, nagyon profi volt az orvos, a másik nem vállalta el.
2023. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik mar 2 eve ki van rohadva... de nem volt meg batorsagom kiszedetni mert mar 2 orvos se vállalta el es a szajsebeszetre nem fogok elmenni.
2023. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!