Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfogat miért szájsebé...

Bölcsességfogat miért szájsebész húz, sima fogorvos nem?

Figyelt kérdés

2023. jan. 27. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Mert gyakorlatlan ebben.Lehet hogy fog helyét össze is kell ölteni.
2023. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Húzhat sima fogorvos is. Megfelelő tapasztalat és képzettség hiányában azonban nem tudja kiműteni ha beletörne a gyökere vagy nem jönne ki, ami sajnos bölcsesség fogaknál gyakori. Egyszerűbb és mindenkinek jobb ha a kicsit is rizikósabbnak kinéző bölcsességfogakat egyből a szájsebész próbálja kihúzni, mert ha a fenti esetek fordulnának elő, akkor ő meg tudja oldani, míg egy konzerváló fogászatban járatos orvos csak elküldene szájsebészhez a benne maradt részekkel.


Meg gyorsabb is a szájsebész. Dolgoztam sima fogorvossal és szájsebésszel is, a szájsebész kikapja 5 perc alatt egy műszerrel ha olyan a fog állása, a sima fogorvos húzza 15-20 percig és minimum 3 műszert kér hozzá.

2023. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert a fogorvosnak nem biztos hogy van légkalapácsa és egyéb használatos eszköze.
2023. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak esetek, amikor simán húzhat körzetis orvos is. De a bölcsességfogak nagyon trükkösek. Mindenfelé állhatnak a gyökerek, néha csontot is kell elvenni. Ehhez komolyabb eszközök és tapasztalat kell, mint egy átlag húzáshoz.
2023. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normalis bolcsessegfogat fogorvos ia huz. De gyakran rendellenesen no, es ami oras trancsirozas es mellette levo fog serulese lenne hagyomanyos modon, szajsebesznel szamodra eszrevetlenul 20 perces mutet szepen osszevarrt innyel pl.

Nekem tobbeves retteges utan vegul a nagyon benan nott bolcsessegfogam ugy mutottek ki, hogy nevetve jottem ki 20 perc mulva es nem is verzett. Oke, utana dagadt arc, majdnem szajzar, de olyan isteni megkonnyebbules volt egy huzashoz kepest.

2023. jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-os vagyok. Marmint ez is huzas is, de elotte fogszabalyzas miatt hagyomanyos huzasban is volt reszem, es ez ahhoz kepest vidampark volt.
2023. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyesbítsünk már egy kicsit. A problémás, feltárást, csontelvételt igénylő fogak kivételéhez kell szájsebész. Az mindegy, hogy bölcsfog, vagy metsző, csupán az - elsősorban - alsó bölcsiknél gyakrabban felmerül ez a probléma, mint más fognál.

Én 10-ből 8 bölcsfogat gond nélkül kiveszek.

Üdv, egy sima fogorvos

2023. jan. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bolcsessegfog olyan helyen van, ahol megserulhet az ideg, szeretned eleted vegeig zsibbadt arccal elni?
2023. jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!