Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A jó fogakhoz szerencse kell?

A jó fogakhoz szerencse kell?

Figyelt kérdés
Kevés dolog van amitől tartok az életben, de foghúzás/fúrás mindig az elsők között volt. Nekem van egyedül a családban akinek eddig semmi baja nem volt a fogainak. Lekopogom ezt még, de tény amennyi édességet szoktam enni meg ettem is életemben, ahhoz képest ez számomra is meglepő.

2023. febr. 1. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem csak, - hanem gondos fogápolás, - 6 hónaponként kontrolállni kell a fogaidat és le kell vetettni a Fogkőveket is! Jó minőségű fogkrém és szájviz és fogselyem is fontos!
2023. febr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem elegendő. Akinek semmi baja a fogának, az általában nem jár fogorvoshoz és mivel nem fáj neki, így azt hiszi, hogy semmi baja a fogának. Mellesleg a fúrásban/tömésben mi az ijesztő? Még csak nem is fáj
2023. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy hazudott volna a fogorvos akihez szoktam járni max fogkő miatt.

A fúrásban inkább a hangja, de talán azért, mert még nem volt.

2023. febr. 1. 23:45
 4/7 anonim ***** válasza:
3%
Genetika
2023. febr. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem semmi nem számít jobban, mint, hogy mit eszel. Nekem majdnem 10 éve lyukas egy bölcsesség fogam és pont azóta nem eszem cukrot és semmilyen junk food-ot, így semmi nem is történt vele azóta.

Rendes kaják közül a gyümölcsök tudják csesztetni, de egyáltalán nem olyan mértékben, ahogy a fogorvosok meg a reklámok előadják. A fő probléma tehát: cukor és méz. Kisebb gond: nagyon cukros gyümölcs pl. görögdinnye még kisebb a nagyon savas gyümölcsök pl. meggy.


A többi értelmes kaja kb. nulla befolyást gyakorol.

2023. febr. 2. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Étkezés, szájápolás elsősorban.

Ez a genetika duma iszonyat uncsi már, ráadásul ilyenkor mindig rá is jövök, hogy valójában mennyire buták az emberek. Tessék kimenni az erdőbe, bekukucskálni az őzike szájába, azt meglepetés! Nincs odvas fog, vagy fogkő. A mai ember táplálkozása kiváló táptalaja azoknak a baciknak, amik a szuvasodást okozzák. Bizonyított tény, hogy a fogszuvasodás a mezőgazdasági forradalommal egyidőben vált népbetegséggé. A szénhidrát dús étrend, a nassolás (függetlenül attól, hogy mi az!) az első számú indoka annak, ha valakinek romlanak a fogai. Ehhez hozzájön egy nagyon szegényes szájhigiénia, miközben az ilyen táplálkozás mellett kifejezetten nagyon kellene ápolni a fogainkat.

Mindamellett komoly gond, hogy a rossz edukáció miatt a szülők többsége rosszul ápolja gyermeke fogait, nem mossa, mert azt hiszi nem kell, nem tűnik fel neki, ha már maradó fog van a szájában (mert nem esett ki neki tejfoga, nem rakta össze a drága aranyvirágszál, hogy ha van 20 tejfoga az embernek, meg 32 maradófoga - biológia óra 6. osztály - akkor valszeg vannak olyan maradófogaink, amelyek nem rendelkeznek homológ tejfog párral), úgy gondolja, hogy reális, ha a 4 éves Noelke egyedül mossa a fogát, habár a popsiját kitörölni nem tudja még és nyilván jobb kézügyesség kell ilyen apró területek megsikálásához. Rendszeres gond, hogy már nagyon későn jönnek a gyerekkel, mikor már komoly fájdalma van, ami szinte mindig azt is jelenti, hogy a legtöbb foga már tönkrement. Ezek a gyerekkori problémák sajnos későbbiekben is folytatódnak, hiszen ilyenkor nehéz is jó élményt szerezni a gyereknek egy fogorvosi viziten, a beteg tejfog befertőzni a maradó csírát, vagy ahogy fentebb leírtam, nem tejfog az már, csak mivel senki nem nézett bele a gyerek szájába, senki nem is foglalkozott vele. Nekem fogorvosként ez egy általános tapasztalatom. Elképesztően ritkán találkozom olyan szülőkkel, akik értik és művelik is a tejfogak ápolását.

Nyilván vannak ellenálló és kevésbé ellenálló szervezetek. De ha azt mondja az orvos, hogy neked nagy eséllyel kialakulhat x típusú rákod, akkor mit teszel? 1. Elintézed egy vállrándítással, hogy genetika, azt majd akkor kapkodod a fejed, amikor már a kislábujjad is áttétes, vagy 2. rendszeresen rohansz szűrésre, megteszel mindent, hogy megelőzd a problémád, ha szükséges változtatsz a szokásaidon, egészségesen étkezel, sportolsz stb? Mert a fogszuvasodást tekintve egyelőre az előbbi hozzáállás jellemzi az átlag magyar társadalmat. Lásd, 4-es válaszadó.

2023. febr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is romlottak a fogaim.De mióta normálisan mossom őket és járok fogorvoshoz nagyproblémájuk nincsen.Talán most az egyik fogamból kijött a tömés és azt kell cserélni onlay-re.De az kibírt 15 évet.Szóval nem csak genetika ez
2023. febr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!