Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire törvényszerű, hogy...

Mennyire törvényszerű, hogy terhesség alatt tönkremennek az ember fogai?

Figyelt kérdés
2023. febr. 2. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem törvényszerű. Ez egyéni dolog. Nekem egy fogam sem ment tönkre terhesség alatt.
2023. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem rengeteg fogam tomott, van egy gyokerkezelt is, szoval sajnos nem allok tul jol ilyen teren, hiaba a normalis fogapolas es a rendszeres fogorvosi kontroll.

Na de a lenyeg, hogy terhesseg alatt nem romlott tovabb egy fogam se. Annyi volt, hogy a foginyem verzett neha, de fogorvossal egyeztetve eleg volt ra a specko fogkrem. Illetve szedtem kulon kalciumot direkt, nem tudom, ez ert-e valamit.

2023. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Úgy van, ahogy a #3 (11:57) írta: a magzatnak kell a Ca.
2023. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Minden romlása valószínű, ahogy a 3-as is írta, mivel mindent elszív tőled, belőled táplálkozik.
2023. febr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Fogorvosként rendkívül elkeserít, hogy a 21. században még mindig itt tartunk, hogy a terhesség egyenlő a romló fogakkal, ráadásul ebben rögtön többen meg is erősítik egymást. Akkor tessék kimenni az erdőbe, belekukkantani az őzike szájába és rácsodálkozni, hogy bezzeg őneki nem esnek ki a fogai.

A 21. században élünk. Azért a jóléti társadalomban nemigen fordul elő az, hogy valaki súlyos tápanyag hiánnyal küzdjön, csak a periférán élő embereknél, ahol viszont nyilván már intrauterin kortól kezdve adott, hogy nincs megfelelő vitamin-és ásványi anyag mennyiség és nem visszakövethető, hogy az amúgy is elhanyagolt állapoton önmagában a terhesség rontott-e valamit. Akinek van annyi esze, hogy gyakorizzon, annyinak is kellene lennie, hogy tudjon már önmagában a táplálkozásától bevinni minden szükséges tápanyagot, mindamellett roskadásig vannak a polcok különböző táplálékkiegészítőkkel. Úgyhogy a válasz nem, ettől nem fognak romolni a fogak, mivel a magzat nem parazita, mint ahogy csontritkulást sem kap hirtelen minden szült nő , úgy a fogakból sem szívódik fel a kalcium, ami eleve kötött állapotban van ott, nem csak úgy szabadon teng leng. Aki meg bizonytalan, annak nyugodtan lehet szednie plusz kalciumot, ha véletlenül a táplálkozása nem lenne elég kiegyensúlyozott.

Nekem valami rendkívül megdöbbentő módon terhesség során egy fogam sem ment tönkre, nem lettek még felületes szuvasodásaim sem. Persze egy példa nem reprezentatív, pusztán furcsa véletlen, hogy pont a fogorvosnak nem lesznek ilyen a problémái, de ott van még több kollégám is, akik valami megmagyarázhatatlan módon szintúgy meg tudták őrizni fogaik egészségét.

Gondolom, mint rendszerint én leszek elküldve melegebb éghajlatra, mivel én csak egy fogorvos vagyok, nem az átlag gyakorin portyázó Körmös Jucika vagy Kasszás Aranka, aki kis mellékesként még jó pénzért árulja a fluoridmentes vegán fogport is, következésképpen bizonyosan ő tud többet a kérdéskörről, nem a szakember.

Eszméletlen, hogy még mindig itt tartunk, pedig mennyit küzdünk ez ellen...

Mellékesen: a terhesség alatti fogromlás akkor léphet fel, ha valaki huzamosabb ideig hány rendszeresen, valamint a hirtelen kialakult nassoló étrend miatt. Előbbin sajnos nem lehet segíteni, de szerencsére azért kevés várandóst érint a probléma, utóbbi meg abszolút kontrollálható. A magzat nem szívja ki szelektíven a fogakból a kalciumot.

2023. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
6-os, ha egy piciket kevesbe lennel lekezelo es normalisan megfogalmaznad, nem ennyire magas lorol, hogy mit is akarsz mondani, talan tobben ertekelnek.
2023. febr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a válaszokat. Leginkább azért tettem fel a kérdést, mert a szüleim, nagyszüleim mindig azt mondták már gyerekkoromban is, hogy akkor fogom sok fogamat elveszíteni, amikor terhes leszek. De ezek szerint nem mindenki van így. Én azért eléggé odafigyelek a fogápolásra, igaz nem tanított meg rá senki, de rájöttem magamtól, hogy muszáj
2023. febr. 2. 15:45
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Ez nem fogápolás dolga.

A magzat iszonyat mennyiségű kalciumot kivesz a szervezetből, és a szoptatás alatt ez még durvább. Gondolj bele, hogy belőled fejlődik ki az egész csontozata.

A plusz kalciumbevitelre kifejezetten figyelni kell.

2023. febr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
6,7,8 - nehéz értelmezni, amit az 5-ös leírt? Még a hangnem is jogos, hiszen ez már a 21. század, nem a sötét középkor!
2023. febr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Aki ilyen hangnemben ír az mondjuk bizos nem orvos, úgyhogy nagyjából annyit ér a szava, mint körmös jucikának.

De amúgy az a szakmai analfabetizmus, amit az utobbi időben látok az orvosok között, lassan azt eredményezi, hogy mindenki szarni fog arra, amit az orvos mond és inkább kuruzslóhoz meg sarlatánhoz fordulnak.

2023. febr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!