Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömés utáni ínygyulladás...

Tömés utáni ínygyulladás mitől lehet?

Figyelt kérdés
2,5 hete tömték a fogamat, de azóta be van gyulladva. Egyszer már visszamentem, készült röntgen, kitisztította, ajánlott curasept öblögetőt. Semmi változás azóta sem. Két fog között fáj sz ínyem.

2023. febr. 2. 16:04
1 2
 1/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hát lehet sok oka, de ha az orvos sem tudott erre válaszolni rendesen, akkor mi sem. Lehet a tömés miatt is irritáció, vagy a két fog között kevés a hely, eszközzel fel lett sértve, sokat piszkálod, fene tudja, szurit kaptál?
2023. febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kaptam. Orvos annyit mondott, hogy lehet a matricafeszítő sértette fel. Ha így lenne, akkor furcsa hogy majd 3 hét után semmi változás nincs. Piros, fel van dagadva. Annyi történt, hogy a két fog között fehérlett az íny, nekem sebesnek tűnt. Ezt amennyire látom elmúlt. De a szemem bal oldali részénél érzek enyhe nyomást. Tudom ez a gyulladás jele, mert egy foghúzás után átéltem ezt. Még annyi, hogy a hidegre is érzékeny.


Nem volt mély a szuvasodás, ezt a fogorvos is mondta. Soha nem volt ínygyulladásom, főleg nem ekkora.

2023. febr. 2. 17:35
 3/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hidegre lehet ínygyulladástól is érzékeny, de gondolom az orvosod felmérte a fogad-e vagy az íny. Eszköz sérülés lehet, de hát azért ennyi idő alatt nem kellene ilyennek lennie, már rendeződnie kellett volna, de egyébként van olyan ínygyulladás, ami hetekig eltart.
2023. febr. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Megkocogtatta a fogamat, nem fájt. Ő is ezt mondta, hogy a ínygyulladástól érzékeny a hidegre. Aggódok, hogy nehogy gyökérkezelésre kerüljön a sor, mert akkor inkább kihúzatom(soha 1 fogamat sem tudták sikeresen gyökérkezelni). Bosszantó is, hogy csak egy kis szuvasodás volt, és ilyen nagy probléma van belőle. Illetve fájdalom, egész nap ezen jár az agyam.
2023. febr. 2. 19:08
 5/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem lesz gyökérkezelés, ha ínygyulladásod van.
2023. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Elálló tömés szél okoz ilyet. 2,5 hét alatt, ha a matrica miatt lett volna, már el kellett volna múlnia. Fogselyemmel tudod ellenőrizni, ha akad a fog felszínén végig húzva, akkor eláll a tömés.
2023. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
#6:igen, ez így van, de az orvosa csak észrevette volna,ha a tömés okozza.
2023. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem akad, és röntgen is lett róla készítve. Nem mondta, hogy a tömés széle okozná. Jövőhétre ha nem múlik, akkor visszamegyek. Továbbra is látom, hogy sebes a két fog között, illetve meg is van dagadva, olyan mintha egy kicsit ráhúzódna a fogra. Tovább nem fogselymezem, hátha az is folyamatosan irritálja.
2023. febr. 3. 20:36
 9/14 A kérdező kommentje:

Ma megtörtént az újabb vizit. Váltig állítja, hogy a rossz szájhigénia végett történt ez. Mondtam neki, hogy reggel történt a tömés, már aznap délutánra feldagadt és begyulladt az ínyem, a fogam meg rendkívül érzékennyé vált. Erre azt mondta, hogy mivel megváltozott a két fog között a résnek a mérete, biztos ezért nem fogselymeztem alaposan, és elszaporodtak a baktériumok. Nyilván nem hiszem el ezt a szöveget. Kitisztította, rátömött egy vékony réteget, ahol érzékeny. Pénzt természetesen kért. Ez volt reggel, azóta semmi változás. Nyilván nem várom el, hogy alig 1 nap alatt változás legyen, de ugyanúgy be van gyulladva. Annyi változás történt, hogy már abszolút semmilyen fogselymet nem tudok a két fog közé beilleszteni, mivel oda is rakott extra tömést. Ajánlotta a superflosst, megvettem, lehetetlen a hátsó fogamba ezt behúzni, próbálkoztam fél óráig, majd feladtam.


Csak tudnám mi a probléma. Keresnék másik fogorvost, nyilván ez lesz a megoldás, de hónapokra adnak időpontot, és valószínű hogy fel kell mennem Budapestre, hogy értelmeset találjak.

2023. febr. 11. 02:03
 10/14 anonim ***** válasza:

Pedig ha jó a tömés és feltételezzük két kontroll után, hogy jó, akkor valóban higiénés gond van.

A super floss nagyon jó. Azt nem behúzni kell a fogak között, hanem a kemény végét oldalról "beszúrni" a fogközbe, majd a vastagabb részével - úgy mintha fogselyem lenne - jól kitisztítani a fogközt. Emellett fogkefével az ínyt is mosni kell. 45°-os szögben dönts meg a fogkefét a fognyakra, és körkörösen alaposan mosd meg! Ettől a 2 dologtól pár nap alatt el kellene múlnia!

2023. febr. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!