Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső bölcsességfog műtétnél...

Felső bölcsességfog műtétnél mire számítsak? Többi lent!

Figyelt kérdés
Alsó 2t is a szájsebészeten műtötték ki,de ott még ín alatt volt és utánna rettentően megszenvedtem vele,fájt is. Most a fölsőket kell,ami már 3/4 részben kint van. Ezt is varrni fogják? Nagyon fog fájni a helye? Vagy a fölsők könnyebben kiszedhetőek? Soha nem húztak még fogamat,csak alsó műtét ezért nem tudom,mire számítsak!
2023. febr. 3. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10 napja húzták ki a felsőt, ugyanígy voltam, bavy része kinőtt és előtte nekem is csak alsókat húztak. Az asszisztens azt monda, hogy a felsőket mindig könnyebb kihúzni. Igaza lett, egy mozdulat volt, varrni sem kellett, antibiotikum sem.


Ez persze egyénenként, orvosonként eltérő, lehet, neked fog varrni és ír antibiotikumot.


Minden rendben lesz, drukkolok!


Orrot fújni nem szabad utána, csak törölgetni, ez a felső fogak húzásánál fontos.


Szívószállal inni tilos, alkoholt, tejterméket nem szabad stb. De ezeket már biztos az alsók esetén is hallottad.

2023. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Nekem a jobb alsót műtötték és utána nagyon rossz volt.

A felső kettőt tavaly szedték ki. A jobbos az nagyon laza volt. Aznap már rendesen tudtam enni, semmi fájdalmam nem volt. A balos sem fájt a műtét után sem, viszont ott egyszer vissza kellett mennem kontrollra, hogy nem nyílt-e meg az arcüregem mert nekem nagyon belelógott az a fog,de szerencsére nem lett gond. (olyankor mihamarabb össze kell varrni, a fújás próbát csinálja meg a doki mindenképp meg a húzás után)

Nekem mindkét felső kint volt már, nem varrták.. De bárcsak varrták volna. Sokkal nehezebben gyógyul a helye, meg mindig nagy lyuk van a helyén, az étel maradék belemegy, zavaró. Ugye ott "összeesve" maradt az ínyem, emiatt rosszabb csak.

2023. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!