Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Átlátszóak a fogaim. Ez mitől...

Átlátszóak a fogaim. Ez mitől van? Mit tud tenni a fogorvos?

Figyelt kérdés
2023. febr. 12. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
0.o? Esetleg képet tudsz csinálni a fogaidrol? Én meg ilyenről nem hallottam
2023. febr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Az alján szélein látszik? Mert akkor nagyon gyenge a zománcréteg. Használj erre való fogkrémet, illetve pl az elmex gél is jó rá, sajnos az ilyen fogak hamarabb is romlanak és érzékenyebbek.
2023. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen az aljának a szélei olyanok. De ez több fogamnál is így van amik itt elől látszodnak. A fogorvos tud valamit tenni ezzel?
2023. febr. 12. 10:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Saveróziónak hívják. A savas italok (szénsavas üdítők, gyümölcslevek) és ételek (ecet) gyengítik a zománcot, ezért vékonyabb, sérülékenyebb, áttetszőbb lesz és veszít a fényéből is. Idővel pedig érzékennyé válik.

Kerüld a savas dolgokat és használj erre való fogkrémet, pl. optinamel (lila elmex) vagy pronamel.

2023. febr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy képet én is megnéznék :o
2023. febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, még hozzá tenném, hogy ez sajnos nem visszafordítható, az elkopott zománcot nem lehet visszanöveszteni. A fogorvos is szükség esetén csak indirekt (fogtechnikus által készített ragasztott) vagy direkt (fogorvos által tömőanyagból épített) héjjal tudja orvosolni a helyzetet. Viszont ha továbbra is fennáll a savhatás, egyik sem lesz tartós megoldás.

A másik, hogy a sav származhat a gyomor felől is reflux vagy bulimia esetén. Ilyenkor is a legfontosabb, hogy először a kiváltó okot kezeljük.

2023. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Sajna nekem is ilyen, de csak a metsző fogamon, másnál nem láttam még ilyet pedig figyelgettem. Olyan mintha az alsó 1mm pereméből hiányozna a kálcium és ott átlátszó. :/ jó lenne ha lenne rá valami orvosság
2023. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!