Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ténleg ennnyire fájhat? Vagy...

Ténleg ennnyire fájhat? Vagy csak nekem rossz a fogorvosom?

Figyelt kérdés

Ma voltam fogorvosnál foghúzáson.5 adag érzéstelenítőt kaptam és még így is mindent tisztán éreztem.Az orvos is minimum 4x nekiesett a fogamnak és 1x ki is borult, hogy én mirt vagyok ilyen.(mármint, hogy miért üvöltök)

Elvileg van még egy fogam amit kikéne húzni, de nem merek visszamenni.

Mit tegyek?


2010. okt. 4. 21:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz a fogak nem egyformán húzhatók vannak olyan fogak amit a világ legügyesebb orvosa se tud könnyen húzni.
2010. okt. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy rutinos fogorvosnak nem jelent gondot egy jól kivitelezett érzéstelenítés...Valami nem stimmelt ott, vagy erősen be volt gyulladva a fog és azért nem hatott kellően a zsibbasztó. Én biztosan váltanék másik fogorvosra.

(Külföldön kissé másképpen húznak fogat, ott az érzéstelenítés után egy eszközzel "körbeássák" a fogat, minden oldalról leválasztják az ínyt és ezután emelik ki a fogóval, ami már szinte minden erőlködés nélkül történik.)

2010. okt. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"minden oldalról leválasztják az ínyt és ezután emelik ki a fogóval, ami már szinte minden erőlködés nélkül történik.)"


Miért húznának külföldön másképp fogat? És arról nem tudsz hogy a fog gyökere az állkapocsban van? Vannak olyan foggyökerek hogy elképzelni se tudod.

2010. okt. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért húznának külföldön másképp fogat?

Mert az itthoni fogorvosok java egyszerűbbnek látja, ha nekiesik a fogóval és csak simán "kitépi" a fogat.


Ha már kötekedni akarsz:), nem minden fog gyökere van az "állkapocsban", mert a felső fogak gyökere a felső állcsontban van (ha úgy tetszik, a maxilla processus alveolarisában). Én már elég sok foggyökérrel (nameg másfajta "gyökérrel" is) találkoztam :) Nem egy szájsebészeti műtétnél segédkeztem, de azért gyere, ne kímélj :)

2010. okt. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Az egész világon úgy húznak fogat, hogy előbb leválasztják körben a fogínyt, mivel egyébként kitépné az ínyt.
2010. okt. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

Ja és az állkapocs és állcsont szinoním szavak, legyen az alsó/felső állkapocs vagy alső/felső állcsont.

Talán keress rá erre, mielőtt még maxilláznál.



Egyébként nem kelene fájnia a foghúzásnak, valószínűleg be volt gyulladva a fog.

2010. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
*kellene
2010. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és az állkapocs és állcsont szinoním szavak, legyen az alsó/felső állkapocs vagy alső/felső állcsont.

Talán keress rá erre, mielőtt még maxilláznál."


Az anatómia vizsgán elég csúnya jegyet osztottak volna ki, ha ezt így kijelentem.:) Szerinted hol keressek rá, hogy végre megvilágosodjak? Én 32 évig hittem Szentágothainak, meg a Donáthnak...és tessék: tőled kell megtudnom, hogy átvertek, becsaptak engem :(

Taníts kérlek!

2010. okt. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Inkább nem, idióta egy stílusod van.

Mindenesetre gratulálok az anatómia-vizsgádhoz, ritka dolog birtokosa vagy!

2010. okt. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hááát ez elég gyenge riposzt volt...

Lehet, hogy - számodra - idióta a stílusom, de neked nem a stílusod az...

A tények makacs dolgok. Beégtél és fáj elismerni. Nagyon frusztrál? Akarsz beszélni róla? Adok neked egy zöld kezecskét. :)

2010. okt. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!