Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan problémám van hogy mind a kettő bölcsességfogam oldalra nő, és vannak melette kis rések amikből néha valami jön. Nagyon furcsa. 19 éves vagyok.

Ezt mindenképp kifogják húzni?


2023. febr. 13. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez kerdes? :D

El kell menni fogorvoshoz, aztan majd kiderul, hogy mi lesz vele.

2023. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, begyulladt, genny jött belőle, fehér folyadék. Menj fogorvoshoz, amint tudsz, nehogy nagyobb baj legyen!


Ki kell sajnos húzni valószínűleg, hiszen az nagyon nem jó, ha oldalra nőnek, sem az, ha jön belőle valami.


Ne aggódj, túl leszel rajta, sokaknak ki kell húzni/műteni, egyszerűen nem férnek el, nekem már három bölcsességfogat kihúztak.


Jobbulást!

2023. febr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bolcsesseg fogak borzalmas dolgok, a legtöbb embernek katasztrofa. Nekem 1 ugy bujt elo h marlyukas volt, kettot meg elbol kimutottek mert ugy altak mint a reszegek.

Kerdesedre a valasz nem, nem normalis menj fogorvoshoz es jelentsd neki. Lehet h rosszak is es erdemes kihuzatni őket, de ezt majd az orvos elmondja.

2023. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen esetben a fogak eltávolítása eléggé indokolt. A fekvő fog önmagában probléma, tönkre teheti a harapásod, a környező fogakat is. Illetve a kis lyukon ki be járnak a bacik, ott tanyáznak, és akármikor nagy gondokat okozhatnak. Ez nem játék, kellemetlen szövődményei lehetnek. Ezeket műteni fogják, nem húzni. Ami elsőre ijesztő lehet, de valójában egy rutin műtét, ami egy ügyes fogorvos mellett nem fájdalmas. Persze kellemetlenségek lehetnek, illetve a felépülés is időbe telik, de egyáltalán nem egy mészárszék manapság már a szájsebészet. És hidd el, sokkal jobb időben túl lenni rajta, amig nem okoz gondot. A fogorvos választás nagyon fontos, olyan kell, aki szimpatikus, akiben meg tudsz bízni. Ha gondolod, sok helyen lehet bódítást kérni, aminek hála fel sem fogod majd, hogy mi történik. Írtam mindezt egy asszisztensként, akinek szintén kiműtöttek két alsó, nagyon nem ideálisan álló bölcsességfogat. Egy konzultációra jelentkezz be. Addig is, alaposan mosd a fogaid, a hátsókat is.
2023. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!