Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták a fogam. A doki azt...

Kihúzták a fogam. A doki azt mondta kerüljem a tejtermékeket. Nyilván tej,túro,sajt,stb. De mennyire kerüljem?

Figyelt kérdés

Szinte mindenben találok valami származékot még a szalámiban!!! is van laktóz.

Vagy ennyire feldolgozott formában jöhet?

És sajtos kifli?

Illetve a laktóz mentes sajt?

Meg a pesto amiben van 4%?



2023. febr. 23. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szó szoros értelmében vett tejterméket mellőzd.


Úgy tudom ez azért van mert gyulladást okozhat.

2023. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Apum fogorvos. Huzta mar ki a fogamat nekem is.


Azert keruld mert tokeletes baci tanya abban szepen elnek el es nehogy begyulladjon.

De hozza teszem, en mar masnap ittam kavet, joghurt minden.


A verrogre figyelj nagyon az ne jojjon ki az fontos

2023. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért célszerű kerülni, mert a baktériumok könnyebben elszaporodnak ebben a közegben és arra most nincs szükséged.

Ne igyál tejet, ne egyél most kefirt vagy joghurtot, tejfölös túrót, stb, de azért a pesto pl. mehet.

2023. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2023. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%

Leírták miért, pár napig jobb kerülni. Persze ha megeszel egy nagyon picit, esetleg kávéba egy pici tejet öntesz belefér csak óvatosan idd lehetőleg ne érje a húzott fog közelét meg óvatosan öblits utána legfeljebb, de nagy mennyiségben okozhat gondokat.


Másik az hogy foghúzás után sosem rossz ha lehúzol egy felest az összehúzza a fog helyét és fertőtlenít, de ne cukrozott rövid italt igyál meg ne bolti pálinkát hanem jó házit, vagy esetleg egy kis konyakot.

2023. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Tej, tejföl, sajt, túró. Tényleg ennyire nehéz?

Oké, segítek, látom nem megy. A laktózmentes sajt, az sajt. Szabad a sajtot? Nem. Van még kérdés?

Sajtos perec. Sült sajt van rajta. Nem fog a fogadban maradni és baktérium nőni rajta. Van még kérdés?

Csak meg ne kérdezd, hogy rakott krumpli sok tejföllel mehet e. :)

2023. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tajtermékeket most pár napig tényleg inkább ne fogyassz, laktózmenteset se. De ha valamiben van egy kis tejpor, azzal nincs gond, nyugodtan megeheted azt a szalámit és pestot, csak ne igyál tejet, ne egyél joghurtot stb.
2023. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk ebben nemtudom mi ennyire nehéz, emberek életeket húznak le vegánként, szerintem te is kibírsz pár napot. Internet a baráod vegán receptekkel.
2023. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a laktóz kell kerülni, hanem a tejterméket! A laktózmentes sajtot felejtsd el egy időre, ki fogod bírni. Ami nem tejtermék, de van benne laktóz, azt eheted. De a legjobb, ha főleg olyan kajákat eszel pár napig, amik a legkevésbé baciforrások. Például zöldségek, hüvelyesek.
2023. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 válaszát olvasd el, jól összefoglalja a két link, hogy mit nem szabad. Nem olyan nehéz dolog ám ez. Sok zöldség, gyümölcs, és manapság jó a vegán kaja kínálat is.
2023. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!